Bába v bedně a realita

16. února 2016 v 11:11 | Řezník
Bába v bedně a realita
Nuže, co tu máme dneska, skrze média probublala zpráva, že jakýsi smradi ve škole v Praze, snad někde ve Strašnicích, dávali učitelce dost ukrutnou sodu. Úča je momentálně v rakvi, škola tvrdí, že to s tím nesouvisí, jakási jejich zástupkyně tvrdí, že ví, proč umřela, říct to nemůže kvůli právům nezletilý dcery tý mrtvý (taky vám přijde srandovní, jak každej řeší něčí práva potom, co situace skončila?) ale že to rozhodně nesouvisí s tim terorem. Nějak se mi vybavuje ten případ, o kterým jsem četl, když malá holka umřela v nějaký škole bo děcáku, bo co to bylo, po pádu z okna a zavřelo se to jako smrt při pokusu o útěk, útěk skokem z osmi metrů na beton. Tak nějak taky nikdo nevěděl, kde kdo v tý době byl, ale každej rozhodně věděl, že jí určitě nikdo z toho okna nevyhodil.
Z podobnýho ranku je velice komicky uzavřenej případ smrti tý ženský, nějaký Anety něco, která spáchala sebevraždu třinácti bodnejma ranama do hrudníku, ze kterých šly tři do srdce, u toho si ještě stihla potrhat hadry a její muslimskej pobratim/asi pelešník, co tam u toho byl, měl pořezaný ruce a to proto, že jí ten nůž zkoušel sebrat, aby se přestala bodat :-D no, tak asi jo, no :-D nutno uznat, byli oba sjetý a člověk na kokainu se asi zvládne sám třikrát bodnout do srdce aniž by po první chcíp. No, těžko říct. Tady u tý úči poldové ještě k žádnýmu závěru nedošli.
Vedení školy prej dostalo report od žáků, který už toho měli sami dost, doložili to skrze nějaký vídea a vedení školy velice aktivně neohroženě zareagovalo a dalo smradotikům trojky z chování a podmínečný vyloučení. Ta jejich dučo říká, že kdyby měli ty vídea, který teď běží po netu, tak by byli radikálnější. Že prej viděli jiný vídea.
Angažovaný novináři prohlásili, že vedení školy se na policii neobrátilo.
Poliši se do toho vložili až potom, co šla úča do bedny a v médiích začaly běžet vídea a svědectví.
Toliko ke shrnutí faktů.
A jdeme spekulovat. Zaprvý, k novinářským kecům, že se neobrátili na policii. A proč by, do řiti, jako měli? Stačilo ty sígry vykopnout a problém by zmizel. Lidi by tahali policii úplně do všeho. A je tu další důvod, proč oni ne.
No, věc jedna. Prej to trvalo několik měsíců. K reakci těch šlipočuchů z vedení došlo až těsně před hořkým koncem. To o tom nikdo nevěděl? To se o tom nežvanilo? I když vezmu v úvahu možnost, že ta úča byla takovej submisiv, že to nikomu nehlásila, nezmínila se ve sborovně, neřekla to říďovi, ať s tim jako kurva už něco udělá (což je možný, lidi jsou různý, dělaj chyby a některý jsou tak strašně hodný, že nechtěj, aby ten, co je tejrá, z toho měl třeba problémy. A nebo se bojej vendety, která by po bezzubý reakci přišla)….tak se v tý škole o tom muselo žvanit. Jednoznačně se o tom muselo žvanit, na chodbách a všude, ve společenství drben pubertálních propojenejch socsítěma se přece neutají vůbec nic, to si toho za ty měsíce nikdo nevšim? "Jde tu hláška, že kolegyni fakt fortelně tyranizujou, neměli byzme to trochu prozkoumat?" Nebo něco takovýho. A dál, novináři říkaj, že některý haranti už urgovali to vedení, ať zasáhne a ti přesto nedělali nic. Asi jim to nepřišlo důležitý.

Tak a teď si dáme pravděpodobnější scénáře. Předpokládejme, že úča potom, co to začlo, to hlásila pravidelně, ať s tím něco udělají a věděl to úplně každej. A vedení řeklo "hele, s tím se nějak srovnej a mlč, protože když to budeme řešit a rozkecá se, že tady študáci šikanujou učitele, škola ztratí prestiž, my ztratíme děngy, protože kdo na takovou školu dá děcko (co pak fakani provádí mezi sebou, he), škola utrpí a pokud se to stane, tak tě vykopnem. Takže drž hubu, nikde o tom nežvaň, ono je to přestane bavit." Taky je možnost, ne nereálná, že smradíci byli synové někoho, kdo pravidelně dává škole sponzorský dary, čiže když je vykopnou, nebude keno na novou fasádu, no a za konflikt s rodičem, místním uřvaným zazobem, co přijde ječet na řiditele, jak si dovoluje obvinit jeho syna, to nestojí. Nemusí být rodič ani zazob, stačí když je to uřvanej asertivní debil.
Takže el dučo dojde k závěru, že to ta úča zveličuje, nějak se s tim musí smířit, dokud nebudou fakt nezvratný důkazy, nebude dělat nic / dokud budou šikanovat jen jí, bude to bolet jen jí, ale jakmile to vyjde najevo, bude průser, kterej bude muset řešit a bude mít dopad na celej ústav a to nechceme, takže tak. Tudíž stejně naložili s informacema od ostatních žáků, klasický systémový řešení, přepnout se do režimu "mrtvej brouk", nožičky nahoru a použít odpovědi z příručky, proč jako s tím nemůžeme nic dělat.
K reakci ho rozhoupalo až vídeo, který by spláchnul pod stůl taky, jenže už bylo riziko, že to někdo rozšíří a prestiž školy půjde do hnědele stejně, i přes snahy o utajení. Tudíž se hecnul k neohroženýmu polovičatýmu řešení, sígry nevyčutnul, ale dal jim podmínku a nechal je tam. Ta jeho první poskok prohlásila, že škoda že neměli k dispozici ty drsnější vídea, že by byla reakce akčnější. Napadá mě, kdo ty drsnější vídea měl? Agresoři? Možná, takže jsou vrcholně blbý, že to začali šířit až potom, co to s ní seklo. Jakej to mělo důvod? Buď myšlenkovej pochod "čumte jak sme drsný, to kvůli nám zdechla" (čímž implicitně přiznávaj, že minimálně věří tomu, že jí do tý rakve poslali, což trošku dělá díru do spekulací o tom že "víme proč je mrtvá a kvůli šikaně to nebylo, nenene, vůbec ne"), no a nebo nevím, když chtěli machrovat, proč to nezveřejnili už předtím?
Rozhodně je neměli ti, kdo to šli hlásit, protože proč by teda ukazovali verzi soft a ne verzi hard? Není možný, že vznikly až potom, co se teda vedení rozhoupalo k nějaký reakci, oni z toho měli něco jako průser, ale zůstali tam, čiže to bylo v rámci vendety? A těsně potom to s ní definitivně švihlo, protože zjistila, že je prostě v prdeli? Protože jí dávali čoud oni, ještě horší než předtím, řiditel jí možná taky dával kopr že to musel řešit, vyřešení situace v nedohlednu, s tím, že je stejně nevyhodí, stejně se jich nezbaví, bude to pokračovat dál a bude to jen horší? Což už systémy nevydržely a vyhlásily stávku?
Situace se po tý reakci vedení asi nezlepšovala, protože kdyby jo, asi by nebyl důvod ty vídea šířit, ne?

Je to klasika. Většina lidí dneska je absolutně nepřipravená na situaci, že dojde ke konfrontaci s někým, kdo na ty zákony a nařízení a školní řády a pravidla slušnýho chování a podobný věci, úplně z vysoka sere. Většina lidí si zvykla, že je chrání nějakej systém pravidel a ve chvíli, kdy se objeví někdo, kdo na ty pravidla peče, jim nastane totální "chyba v Matrixu" a vůbec neví, co s tím. Některý už mají to myšlení tak zažitý, že je to stejnej otřes, jak kdyby jim někdo ukázal, že 1+1=7, prostě ošklivej drápanec přes všechno, jak je učili myslet a čemu věřit. Takový to "sem za mnou nemůžeš, to je domeček-(čut, dveře vylítly z pantů) - eh, noooo a co teď". Ve chvíli, kdy dojde mnohej člověk k prozření, že pravidla toho zlejška nezastaví, protože na ně kašle, zjistí, že dál nemá k dispozici vůbec nic. Následuje slepý spoléhání na autoritu. "Vždyť na to je zákon, aby mě nemlátil, ne?" "Někdo se určitě postará o to, aby mi přestali ubližovat."
Jenže, často ti lidi nemaj ani vůli po těch autoritách vůbec vymáhat, aby ty začaly dělat, k čemu jsou, nějak očekávaj, že i tohle někdo udělá za ně. Tudíž, dotyčnej to často nepůjde ani policii oznámit, ani nevyvine tlak na vedení, aby tu situaci začalo řešit a teda jako mu konečně pomohlo, naopak, spíš se stáhnou ještě víc do toho submisivního režimu, protože se bojej, že když do toho teda tu autoritu zatáhnou a už jí dokopou něco dělat, ten dotyčnej se jim pomstí ještě víc. Pak je to v režimu "Ať někdo zařídí, že mi někdo pomůže". Kde je v tom prostor pro vlastní aktivitu? Nikde. Co udělá takovej člověk? Nic. Když se do toho ještě zapojí situace, že místní autorita není na jeho straně (řiditel-"drž o tom hubu, nebo přijdeš o práci" - jako ženská okolo padesáti už žádnou moc nesežene) vytvoří se další zeď, o kterou ho pak agresoři rozbijou, neboť představa, že se postaví dokonce autoritě a bude riskovat že vůči němu autorita vyvodí důsledky (úplně stejný, jaký může vyvodit vůči těm agresorům, ač k tomu není vůle a agresory to neodrazuje) je pro dotyčnýho zcela nemyslitelná. To už po něm můžu rovnou chtít, aby si strčil do uší paví pera a s tím začal lítat.
Podobně lidi naprosto ustrnou na tom, že by se měli proti pouličnímu napadení bránit něčím, co je aktuálně zakázanééééé, nehezky hodnocené, nebo by z toho teoreticky mohli mít "opletačky s úřady". To je takový to "no, jasně, já ho praštím kladivem a oni mě ještě zavřou". No, tak tě nezavřou ty debile a on tě zabije, budeš mrtvej, ale jasně, nebude ti hrozit podmínka za ublížení, tos to vyhrál. Jo, jasně, až tě zabije, oni ho za to zavřou (možná), což je ti opravdu mega platný. Jseš morální vítěz, gratuluju.
Nezapomenu, jak jsem četl případ, kdy skin chlapa ve vlaku zbil a z toho vlaku ho vyhodil a zbitej bezmotorovej letec pak vypověděl (kupodivu přežil) "měl jsem v kapse kasr, ale nepoužil jsem ho, ještě bych mu něco udělal a pak mě zavřeli". To nedostanu z hlavy. Ten-idiot-se-radši-nechal-vyhodit-z-vlaku, jedoucího, než aby riskoval, že "mu něco udělá a zavřou ho" Přičemž riziko by bylo opravdu teoretický. Jak moc velkou škodu na lidským mozku tahle výchova napáchala.
Podobnou ukázku, jak totálně nepřipravený jsou lidi na realitu násilí, nedej Bůh extrémního násilí, až do takový míry, že jim mozek prostě nepobírá souvislosti, poskytla jedna důchodkyně z mýho okruhu lidí, když přišla řeč na zbraně a já říkal, jako vždycky, že je vhodný jí mít, protože když se pak objeví nějakej magor co začne střílet do lidí, člověk má aspoň svý šance. Jako příklad jsem uvedl toho Li Čun Sua, nebo jak se ten magor jmenoval, co postřílel 32 lidí na Virginia Techu, přičemž jeho oběti měli možnost "nechat se zabít hned/nechat se zabít později". Její reakce-"Ale ten nebyl normální!". Heh. A co jako? To že není normální mi pomůže, když po mě začne střílet, nebo mě bude honit s kuchyňákem, aby si mojí hlavu uvařil na plotně v hrnci? (Takovej případ proběhnul v Rusku).
Lidi se učí slepě spoléhat na autority (který na ně mnohdy kašlou, nijak jim nepomůžou a mají i předem připravený odůvodnění proč to nejde) který by mnohokrát i pomohly, jenže by bylo potřeba vyvinout na ně aspoň ten tlak, nebo aspoň prvotní tlak, aspoň to ohlásit. Ti lidi mnohdy neudělají ani to a čekají, až to nějak jako přejde.
Protože se nevím kde, učí, že "někdo by s tím měl něco udělat". Školská výchova tomu nasazuje korunu ve stylu učení lidí hovadinám. "Moudřejší ustoupí" - hmm, nebylo to původně "moudřejší ustoupí z nevýhodný situace, nebo situace, která za to nestojí, aby si připravil lepší situaci, nebo neriskoval zbytečně"? Nebylo to původně nějak takhle? Protože pokud budou moudřejší furt ustupovat, idioti obsadí svět.
"Když si ho nebudeš všímat, on přestane" - by mě zajímalo, kdo je autor týhle hovadiny. Ale je děsivý, jak je to mezi lidma zažitý.
"Když se budeš bránit, tak tě zbije ještě víc". Hmmm, skvělý, jasně, tak ho nechám udělat cokoliv a budu doufat že to nebude stupňovat, parádní rada, děkuji převelice. Tý úče to moc nefungovalo.
"Ne, nemůžu se bránit efektivně, protože by mi hrozil trest". Jako kterej? Ten samej, kterej hrozí jemu a on ho má evidentně celkem u zádě?
"Dej mu co chce a on dá pokoj" - jo, jen v situaci, která timhle končí a nepokračuje, pokud pokračuje, tak během chvíle přijde na to, že chce ještě něco dalšího co bys mu mohl dát. Rozhodně nebudeš mít od něj pokoj, spíš ti bude viset na krku čím dál víc.
Pokaždý, když člověk zacouvá zlu, totiž nejen to zlo motivuje, aby bylo akčnější a drzejší, ale sám v sobě vytváří návyk, že zlu se ustupuje a omluvu pro další couvání, protože už jsem vycouval milionkrát, tak proč to teď měnit zrovna kvůli tomuhle. Jeden z principů salámový metody.
Oproti tomu, naopak, pokaždý když zlo narazí na odpor, snižuje to jeho odhodlání zlo páchat a člověk buduje páteř, odvahu a dobrej návyk. Je to těžký, ale výsledek za to obecně stojí.
Ta ženská měla asi milion možností co udělat. Prostě odejít. Jasně, jo, práce se hledá těžko, je to náročné. Hm. V rakvi je líp, pravda. Mohla přitlačit vedení ke zdi. "hele koukejte s tím už, kurva, něco dělat nebo tady nejen končím, ale dám to do novin a každej uvidí, jak tady ten chlívek vedete." Jo. Ale to je konfrontace a ta je fuj, protože v dětství mě učili, že mám být na všechny hodný a oni pak budou hodný na mě. A co když nebudou, ptá se malý Řezník? Mám nějaké páky jak zařídit, aby byli? "Eeeeeh, nooooo, tak, eeee…..určitě budou".
Co mohla dál. Mohla si domluvit tři až pět členů nějakýho bicího komanda, ať těm dotyčnejm tak zrychtujou ksicht, že je nepoznaj ani vlastní trenky. Ale to jí určitě ani nenapadlo. Protože to je násilí a to je víc fuj než cholesterol, mikrovlná trouba a mlíko z krávy.
A sranda je, že takhle by mohli dávat kotel nejen starý ženský, ale klidně i mladýmu chlapovi v plný síle, kterej by se nechal zastrašit výhrůžkama vedení (potřebuje akutně prachy) a sám by se bál těm kriplům pár napálit, protože přece "uhodit dítě, no to je mega fuj, to tě Barnevern, OSPOD, neziskovky, psychologové a sociální pracovníci přitlučou na fošnu a upálí".
Což souvisí s "kultem slabocha" - bude rozvinuto v jiným článku a s tím, že "dítě je modla současný společnosti". Další samostatný téma.
Zakončím citací od Ortela, "Když si necháš líbit všechno, budeš hochu zlatej tady mít PEKLO!". Což je naprostá pravda. Sice se ten song jmenuje Zlo zlem, s čímž principem jako křesťan nesouhlasím (to je na vysvětlení jinde) ale některý velký pravdy tam jsou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vincentvp69 vincentvp69 | E-mail | Web | 9. srpna 2018 v 0:08 | Reagovat

My revitalized page
http://arab.girls.tv.yopoint.in/?post-micah
demon awarded pohts love munnetra

2 Petercoorp Petercoorp | E-mail | 10. srpna 2018 v 16:11 | Reagovat

What do you think about it?
This person is selling the secret of eternal youth: http://spencerbtbjr.onesmablog.com/Everything-about-24k-gold-anti-aging-serum-17396613

3 alisonch3 alisonch3 | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 20:19 | Reagovat

Updated project sheet:
http://robert.projects.telrock.org

4 michaeldn18 michaeldn18 | E-mail | Web | Středa v 0:01 | Reagovat

Modish nude pictures  
http://asian.replyme.pw/?montana
  erotic paranormal romance erotic photo shoots erotic fanfiction erotic exercise erotic history

5 komok97Ler komok97Ler | E-mail | Web | Včera v 19:02 | Reagovat

Добро Пожаловать на новый, обновленный ТОР4.РУ - [url]https://t0r4.tk/[/url]
tor4.ru - здесь о культуре потребления и вся правда о наркотиках!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama