Relativita a chaos

25. února 2016 v 18:18 | Řezník
Nuže, co tu máme dneska.
Spousta lidí uvažuje o tom, jak je možný a proč to jako že, že se z lidí stávají více a více amorální hovada (prej). A že jsou čím dál víc a víc sobecký. A že kradou a okradou na zemi i epileptika při záchvatu (true story). Že nemají odpovědnost za nikoho, ranaří si jen sami na sebe, jde jim jen o to, kde co urvat a z čeho mít profit, roste kriminalita mládeže, je potřeba čím dál víc zákonů na čím dál větší prkotiny, haranti ve školách jsou drzí a klidně bijou učitele a bijou se navzájem, žádnej soucit se slabejma a žádnej respekt k těm a oněm a kník a fňuk a bééé, oni jsou zlí.
No, otázka není spíš "proč jsou lidi čím dál větší svině", ale, otázka je, "proč by vlastně čím dál větší svině bejt neměli". Totiž (teď vynechám systém odměn, trestů, hrozeb a silový rovnováhy, což jsou faktory hodně situaci ovlivňující), člověk, aby nebyl svině, potřebuje systém hodnot, který se neslučujou s tím, být svině. Souhlas? No a faktor síly jsem vynechal proto, že svině, která se neprojeví jako svině, proto, aby nešla do horký vody, je pořád svině, akorát se drží zpátky. A nám jde o to, teď, jak svině nebýt.
Tudíž, člověk, který není svině, má žebříček hodnot který vylučuje svinský jednání. Člověk, kterej takovej žebříček hodnot nemá, se jako svině nejen chovat může, ale i bude, pokud mu to situace dovolí. Žebříček hodnot, zkráceně hodnoty, vytváří to, čemu ten člověk věří (ateisti si teď spolknou tu jedovatou slinu a přestanou remcat, nebude to primárně křesťansko indoktrinační text, i když víra v Boha bude jednoznačně taky zmíněna. Avšak. Pokud ateista, kterej vůbec nemá o Boha zájem, nevěří tomu, že je z toho a toho důvodu dobrý a správný nechovat se jako svině, bude se chovat, jako ta svině. Souhlas? A to, co je správný, je i u něj definováno tím, co sám za správný považuje a tomu musí věřit, opět souhlas? Kdo nevěří v určitý hodnoty, jedno jestli křesťanský, či společenský, respektovat je nebude, nebo, teda bude, pod hrozbou).
K tomu, aby člověk měl hodnoty, musí věřit, že něco je správný, něco je špatný. Sranda je, že nestačí konstatovat, "tohle je správný a tohle špatný", on k tomu skoro každej potřebuje nějakou "důvodovou zprávu". Proč to je správný a proč to je špatný. To se může vytvořit výchovou, zkušenostma, vlastním uvažováním, tvorbou vlastního názoru, tím, že to do člověka prostě tak natlučou, že on si nedovolí o tom pochybovat nebo ho to ani nenapadne, jakkoliv. Sranda je, že a) se to může v čase měnit (co jsem považoval za správný, považuju nyní za špatný) b) různý lidi dochází k různým názorům.
Křesťanská vsuvka. U kristovců je systém hodnot formován Biblí, kterou považujeme za sdělení od Boha, tudíž, vycházíme z toho, že určitý principy a pokyny nám dal Bůh, který nás má rád, chce pro nás dobré věci, mezi jinými věčný život, chce abychom se vyhýbali těm špatným, atd., takže máme co ano, co ne a taky, proč ano a proč ne. Plus je v tom zahrnut i faktor síly a trestu, protože Bůh všechno vidí a i když bych oblafl člověka, tak Boha ne. No a jednoznačně, ten kdo tomu věří, se podle toho chová. Ten, kdo tomu nevěří, se podle toho nechová. Nemá smysl ateistu strašit Bohem a peklem, stejně jako nemá smysl mě strašit Aštarem Šeranem, neboť v něj nevěřím.
Rovnako nedodržuju muslimský tradice a nařízení, protože nevěřím islámu.

Věci, ze kterých se vytváří hodnoty, nebo přejímají, jsou hlavně: víra, tradice, principy převzatý z rodin, potažmo naučený ve škole, případně odkoukaný ve společnosti, pravidla společnosti (dost často souvisí s pojmem "národ", jakkoliv je to pro pseudohumanisty sprostý slovo). Atd.
No a teď. Ve většinový společnosti se už pojem "víra" víceméně vypařil, myšleno, víra v Boha. Toto bylo nahrazeno radikálním ateismem, tudíž "vím co je dobrý a co je špatný, protože to nastavení dal Bůh, který mě stvořil", je u většiny lidí pryč.
To by ještě nemuselo být smrtící. Jenže, dost lidí nedostává pořádný hodnoty ani odnikud odjinud. V rodině to dost často stojí tak za jeden kdák ve slepičárně a na všechno jiný je vedenej neustálej útok.
Totiž, člověk, aby se nějaký hodnoty držel, tak ta musí být pevná, minimálně pro něj. A současnej trend učení lidí je, "všechno je relativní, nic není pevná pravda, kdo určil, že tohle je správný, tohle je špatný, to záleží na každým, jak on to vnímá" a podobně. Vede to k zajimavý schizofrenii, ke který se dostanu dál.
Nuže, pevná rodina, matka, fotr, děti…..no, kdo určil, že to tak musí být, přece je v pohodě, když má dítě sama ženská a doma se mu střídaj strejdové, kdo určil, že dítě nemůže vychovávat zoofil a kokršpaněl….defekty se povýšili na běžně funkční situaci. Rozpadlá nekompletní rodina není žádný ideální řešení, o tom, jakej bordel nadělaj rozvody dětem v hlavě, se všude už nakydaly telenovely, přesto nejsou žádný velký snahy učit lidi tu rodinu držet v hromadě. "Když to nepůjde, tak se rozvedu". Spousta chlapů vyroste bez otce a tudíž hodnotovej systém, implementovanej v rodině, už má jednu zásadní chybu, nebylo to z "pevnýho zdroje". Proč mám brát jako pevnej fakt informace odněkud, co ani samo nedrželo pohromadě? Si může kdokoliv říct.
Nevěra, pelešení se a podobně, dřív braný jako něco primárně špatnýho, se teď bere jako něco celkem běžnýho. Ve škole se taky učej, ačkoliv ne řečeno na plnou hubu, že nic není jednoznačně správný, jednoznačně špatný atd., něco jako "že není žádná pevně daná absolutní pravda" (kromě teda matiky, fyziky a podobných exaktních věd, který se ale čím dál víc upozaďujou ve prospěch různých tlachacích předmětů) zas, "kdo určil, že je špatný být buzna, kdo určil, že pohlaví si nemůžu vybrat, kdo určil, že když sem chlap, tak se nemám chovat jako holka……." Ve společnosti vznikají úplně patologický jevy, jako že se čtyřicetiletej chlap prohlásí za šestiletou holku, chová se tak, nechá se adoptovat podobnýma idiotama, místo aby ho zavřeli do cvokhausu, je to společensky přijímaný. Je možný, že Europěveckou soutěž vyhraje mutant co je jako ženská, ale ani si neoholil vousy, místo toho, aby byl úchyl vyhnanej někam z města. Atd, atd.
Pevnej bod, národ, vlast, se už taky rozebírá. Na vlasti nezáleží, žádnej národ neexistuje, všichni lidi jsou naprosto stejný a ve všem zaměnitelný a ekvivalentní (no jako jasně, liší se barvou, stavbou svalstva, atd, jasně, některým etnikům to jde v jednom sportu, jinýmu zas v jiným, část lidstva může rodit a část ne, atd., ale jsou stejný a zaměnitelný, prostě jsou, jsou jsou, protože jsme to řekli a kdo říká něco jinýho, tak je rasista, fašista, šovinista, katolík, zpátečník, klerikál a nejradši by lidi upaloval), když někdo řekne, že je hrdej, že je Čech, tak by ho hned tloukli a předhodili mu všechny český selhání za posledních 300 let, no, takže hodně málo lidí už nějaký kladný hodnoty postaví na národu, co?
Současný učení pro lidi je asi nejpodobnější Crowleyho "Dělej, co ty chceš, to ti buď celý zákon". Přidají k tomu dodatek, "pokud nikomu neubližuješ, nebo neporušíš zákon." Jakkoliv totiž je tendence učit lidi, že nic není absolutní, "nic není černobílý", a "žádná absolutní pravda neexistuje, protože každej to vnímá jinak" tak najednou v tom zůstává axiom "hlavně nikomu neubližovat" a to najednou černobílý je. Je zvláštní, že různí kecálisti ze všech stran tlačí do člověka, že u všeho záleží na tom, jak to on sám vnímá, neboli "ať žije podle svýho svědomí", ale v tom, že by neměl nikomu ubližovat, panuje vzácná shoda v tvrzení, že to je jako daný absolutně. A důvodová zpráva? Jako proč by teda neměl nikomu ubližovat? Protože je to špatný? A kdo teda najednou tvrdí, co je správný a co je špatný? Proč je to špatný? A co vůbec znamená špatný?
Na jednu stranu obrovský množství lidí tvrdí, že ničí morálka není nadřazená žádný jiný a že si každej může sestavit vlastní hodnotovej systém, na druhou stranu, když to pak někdo opravdu udělá, jsou z toho v šoku. Spousta lidí se kdovíproč snažila vyřadit křesťansko vlasteneckej hodnotovej systém a myslela si, že si ho lidi nahradí všichni tím jejich, no a když si ho někdo nahradil svým vlastním, kterej se s tím jejich neslučuje, jsou z toho v šoku a najednou zase od relativizace přechází k absolutním pojmům.
Podobnej postoj mnohých je k zákonům, primárně třeba u politiků. "No, tak kdo říká, že je špatný, když podvádím ženu a támhle jsem lhal a jinde kecal…..ale on poručuje zákon. No a to je špatný, protože je to zákon." Takže všechno co je v zákoně je apriori dobrý a správný? Třeba plynování židů bylo v zákoně, to bylo dobrý?" "Eeeee, ne, to bylo špatný" "No tak jak poznám dobrej a špatnej zákon, morální a nemorální?" "eee, systém overload".
No a v souvislosti s rozkladem hodnotovýho systému je potřeba čím dál víc vymáhající síly, aby to držela pohromadě. Někdo prohlásil, že čím je společnost míň civlilizovaná, tím víc potřebuje zákonů, aby to drželo pohromadě a je to fakt. Když totiž odpadne faktor hodnotovýho systému, zbyde už jen síla. Neboli. Kdo není svině, se nechová jak svině i když ví, že ho nikdo nevidí. Ale kdo je svině, ten potřebuje být kontrolovanej, aby se svinsky nechoval.
Takže takhle to je. Ergo, až zas někdo prohlásí, "kdo určil, co je pravda a co ne, každej má svojí pravdu", pomáhá, i když jen z lehka, budovat kulturu toho, že si to opravdu někdo udělá po svým a za "svojí pravdu" uzná to, že se může chovat jako svině a hajzl a je to v pohodě, protože tak to "vnímá" :-D
No a k tý schizofrenii, všiml si někdo toho, že "islámská kultura je jako stejně dobrá jak ta naše a kdo nám dává právo se nad ní vyvyšovat / bití ženských a kamenování je špatný, to nesmí být"? Ale to je součást islámský kultury :-D Tak je horší než ta naše, nebo není, kurnik? :-D
Neboli, "nesmí" se kritizovat islám, protože to se hned lidumilové sesypou a spílají do fašistů, rasistů, nacistů, xenofobů, islamofobů, ale naprosto je v pořádku kritizovat činnosti, který k islámu neodmyslitelně patří. A podobně to stejná banda má se židama. Proti židům je naprosto verboten cokoliv kváknout (pokud nekritizujete politiku Izraele, to se smí a je to cool) a tudíž, za kamenování a exterminaci pohanských národů ve Starém Zákoně je možno prudit pouze do křesťanů, přičemž ta část Bible je primárně židovská :-D Tohle je prostě vtipný.
Proč jsou některý lidi takhle blbí? K tomu se dostanu příště.
Ale lidi, kteří si myslí, že můžou všechno zrelativizovat, sebrat člověku veškerý "pevný body" o který by mohl opřít svuj hodnotovej systém no a pak mu předhodit jako pár axiomů, o kterých se teda nediskutuje (nikomu neubližuj, protože proto, dodržuj zákony, páč je to správný a správný je to proto, že to říkám já - teda, dodržuj jen ty zákony, který jsou správný a zas řeknu já, který to jsou) a on jim to bude poslouchat a bude se podle toho chovat i když ho nikdo nehlídá, jsou zajimavý. Na jednu stranu rozebírat jednu tradiční hodnotu za druhou, na druhou stranu se divit, proč jsou lidi čím dál větší kurvy, to je jak kopat ležícího do hlavy a divit se, že se nezvedá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dferesw dferesw | E-mail | 30. ledna 2018 v 13:22 | Reagovat

@
@
**Pictures, images and Video**

**Girls boys 12-18 years**

**** Download here: Link: http://xfun.cc/ocgn6

**** Download here: Link: http://ssh.tf/hnGWdteCU

@
@

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama