Soumrak mozku, úsvit dementů

22. února 2016 v 16:18 | Řezník
Soumrak mozku, úsvit dementů
Současná doba je, bohužel, totálně ve znamení ústupu zdravého rozumu a logiky, ve prospěch pseudointelektuálních nesmyslů, vzletných od pohledu nefunkčních teorií a v neposlední řadě asi jako nějak samospasitelných zákonů a regulací.
Vypadá to většinou tak, že se v určitém oboru, který roky, staletí a tisíciletí, celkem uspokojivě fungoval, aniž by se do něj kdokoliv hrabal, hledají problémy a "komplikace", které se řeší, zasahuje do toho každej absolovent nějakýho obskurního studia, přičemž kvalifikační požadavek je asi "mít do prdele díru", zavádí se tam čím dál tím víc novot, regulací, státních zásahů…..no a ve chvíli, kdy to fungovat přestane a celej obor se zhroutí, dotyční ne aby řekli "naše chyba, jdem od toho, zpátky k původnímu modelu", ne. Hledaj pomoc zase u dalších nařízení, regulací a zákonů. Zní to složitě, co?
No, tak se na to podíváme u jednoduchýho případu.
Výchova dětí. Obor, kterej funguje a fungoval tak nějak asi nejlíp, když se do něj aparát sere co nejmíň. Pravděpodobně nikdo nestuduje "vysokou jak být rodičem", děti mají od vysoce inteligentních lidí, přes průměrný lidi, až po účinkující z VyVolených, no a ono to tak nějak jako celkem furt funguje. Jasně, je nějaký nenulový procento týraných (tady souhlas se státním zásahem, bezpochyby) a nějaký určitý množství idiotů s výchovou řeznickýho psa, ovšem v globálu se dá říct, že je to celkem funkční.
Jednoduchý zásady zdravýho rozumu (což je asi podmínka fungování čehokoliv) jsou, že dítě není v rodině rovnocennej člen, nikdy to tak nebylo, není to tak ani v Bibli, pro darwinisty, není to tak ani v přírodě. Dítě musí poslouchat. Pokud se chová špatně, je upozorněno, pokud nereaguje na opakovaná upozornění, následuje trest. Trest ideálně takový, aby ho pochopilo, pokud nefungujou slova a zákazy, musí nastoupit rákoska, protože na tu slyší každej. Dítě musí navštěvovat ústav zvanej "škola", aby do něj natlačili nějaký jako ty vědomosti (a trochu, čím dál víc, indoktrinačních keců, ale o tom jindy). I tam si musí Amosáci nějak zjednat autoritu, dřív tam byly fyzický tresty taky, teď nejsou, tak ideální model byl ten, že úča napíše stížnost rodičům, nějakej bonz a trest zjednají oni.
Toliko na základce. Na vyšší stupně nemusí nikdo chodit a proto je tam ultimativní nástroj autority vyhazov. "Děláš bordel, tak táhni". Nebo hrozba tímto. Dotyčnej pak dostane klystýr doma.
V generacích našich rodičů a staříků tenhle model, obecně, celkem fungoval, slyšel jsem dost vzpomínek,jak dostali ve škole pár facek, když dělali bordel, jak dostali doma mordor, když přelezli hranici a nevšiml jsem si, že by to byly generace nějakých deformantů, nebo lidí s pokřiveným vývojem.
Obor celkem fungoval. No a pak se na něj zaměřili pseudointelektuální dementi z univerzit, velice specifický, čím dál rozšířenější druh lidí, kterej problémy neřeší, ale nejdřív je vytvoří. Pak vyřeší část těch, co vytvořil, ale už je krátkej na následný a související škody. Čím víc prostoru se jim dá, tím větší Augiášův chlív vznikne a tím větší je pak fuška to vykydat a dát to zase do funkčního stavu.
No a tihle, protože prošli pár univerzitama, kde do nich neomarxistický intoši nalili hafo naprosto nefunkčních kravin, se je nadšeně vydali šířit. Ty školy fungujou neustále a neustále chrlí nový a nový "psychology", "dětský psychology", "vztahový poradce", "rodinný poradce", "sociology" a podobně, přičemž tihle skoro všichni by největší službu oboru udělali, kdyby zavřeli hubu a odebrali se do sběrnýho dvora třídit odpad. Což neudělají. Takže se v první řadě rozjela kampaň na odstranění fyzických trestů ze škol. Pak za odstranění fyzických trestů z rodin. Pak za odstranění autoritativního systému, tudíž, že dítě není "podřízeno", ale je jakoby "rovnocennej člen". Následujou kampaně za odstranění prakticky jakýchkoliv trestů a systémů odměn a nastupuje trend "všechno řešit nekonečným vykecáváním se". Jenže, se z toho nějak pomalu vytratily nástroje autority, že jo. Poslední dobou se zase řeší, že by se dítě nemělo ani strašit, protože "ho to může deformovat". Bohužel spousta lidí jim to žere. No a samozřejmě, nebyl by to správnej buzer, kdyby se to neprotlačovalo i do legislativy, kdy se z kdysi cca funkčních opatření proti týrání a zneužívání dětí (ano, nefungovalo to stoprocentně, ale co jo) stalo kladivo prakticky na všechny, u kterých si děcko uvědomí, že když ho staroši nakrknou, může zavolat linku bezpečí a sociálku, ti si je podaj, když zjistí, že kecá, nic se mu nestane a jede se dál.
Na jednu stranu je strašně snadný se děcka zbavit (stačí se něčím znelíbit sociálce a nazdar, no a nebo ho rovnou po porodu vrazit do bejbyboxu), na druhou stranu je čím dál komplikovanější ho vychovávat, protože trestat ti ho zakazujou, ve chvíli, kdy si to uvědomí, začne jednat z pozice síly, "moc mě neserte, nebo uteču z domova bo zavolám sociálku" (čímž se chudáci jeho starci dostanou do kleští, protože se ho zbavit nechtěj, jenže co s ním, šance si autoritu vybudovat už pominula), ve škole, ve chvíli, kdy si uvědomí, že je beztrestnej, může cokoliv, na základce určitě a na střední vlastně taky, protože ho nevyhoděj, potřebujou ty prachy a taky "kult slabocha" a "kult hajzla". Školní aparát je vůči hajzlíkům úplně bezmocnej a odpovědnost chce po rodině (právem), rodina je vůči hajzlíkovi úplně bezmocná, protože funkční tresty aplikovat nemůžou, na nefunkční jim kašle a tak daleko do budoucna, aby viděl, že roste pro lapák nebo chudobinec, nevidí.
A přesně v týhle situaci, ti samí tlučhubové, co volali po odstranění fyzických trestů, po odstranění autoritativního systému, po přechodu na přístup "budeme o všem do nekonečna žvanit", ti samí, kteří odmítají trest jako nástroj a všechno by řešili "psychologicky", začnou volat po přísnějším legislativním trestním systému, protože "kriminalita mladistvých roste" (NE! Opravdu? Jak je to možné?!!!) a "chybí páka jak je přinutit chovat se správně" (Fakt? Nebylo to to, co jste chtěli?) No a proto řvou, ať se sníží hranice pro cestu do kriminálu na tvrdo. Protože to vůbec nedeformuje ničí vývoj, není zdravější prostředí pro psychiku mladýho člověka,než lapák :-D
Dalo by se to přeformulovat "do určitýho věku jsi náš šlechtic, nedotknutelný, Ó Velký Harant, jehož přáním, zdravému vývoji a štěstí vše nechť podřízeno jest, bum, dosáhl jsi určitýho věku, tak na tebe kašlem, jdi do lochu a tam si klidně chcípni, co s tebou bude dál, už nás vůbec nezajímá, my jdeme kazit něco jinýho".
Protože se snahy těchto dementů krásně prolnuly s dalšíma metodama rozkladu tradiční rodiny (o tom jinde) je efekt mimořádný.
A pak lidi čumí u televize a fňukají, že "ti dementi mohli šikanovat tu učitelku, to je strašný, to by SE MĚLO nějak řešit". Jo. Mělo. A vím jak. Ať stát uvolní regulace výchovy v rodinách, uvolní regulace ve školách a dá zas těm starejm možnost si prosadit autoritu proti nezvladatelným mladým.
Během chvíle se to vyčistí. Ale to by do toho ta "humanitně vzdělaná" banda, teda její část, nesměla furt krafat.

Pokračování příště
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama