Evropa a SSSR - příbuzní v šikaně

12. dubna 2016 v 18:08 | Řezník
Tak, včera mi někdo nevěřil, že se situace v Evropě začíná podobat Sovětskýmu Svazu v době okolo dvacátých let a že prej "jak můžu takhle přemýšlet".
No, jednoduše. V SSSR to nezačlo tak, že "bum, zdravím vás, jsem Josiv Džukašvili, jinak zvaný Koba, teď si říkám Stalin, všechny vás zavřu do gulagu a moje policie bude všemocná a vy s tím zmůžete ryzí hovno." Ne takhle. Ono to šlo postupně. To největší ranaření se zatýkáním, gulagy a podobně, přišlo, ano, ve třicátých letech, pokračovalo ve čtyřicátých, ale k tomu se to dostalo postupně.
Nejdřív to probíhalo tak, že se zavedly nějaký zákony, který se uplatňovaly celkem rozumně. Pak se ovšem začaly postupně vztahovat na čím dál víc věcí, primárně nějaký snad "paragraf 58", jak o tom psal Solženicyn, ten byl o "škodění a protistátní činnosti", jestli si to správně pamatuju a ten se začal velice gumově aplikovat prakticky na všechno, tresty byly taky čím dál tvrdší.
Policie (ČEKA, pak NKVD) taky ty pravomoce získávala postupně. Neměla je hned. To až časem zdegenerovalo do stavu "Já jsem polobůh v modrý čepici (tak jim říkali), chci tuhle ženskou, ona je vdaná, tak jejího starýho obviníme a pošleme do gulagu/chci něčí barák, tak na něj něco hodíme a pošleme ho do gulagu". To až časem. Ty pravomoci dostávali postupně.
Stejně jako postupně mizely práva obviněných. Na začátku měli ještě nárok na běžnej proces, s advokátem, klasicky s obhajobou. To až postupně přecházelo do stavu, že advokátům bylo doporučeno radši určitý lidi nehájit. Ze začátku fungovala presumpce neviny, až postupně to přešlo do presumpce viny, ne "my ti musíme dokázat, že jsi škodil", ale "ty dokaž nám, že jsi neškodil".
Stejně jako nacistický pošlapávání práv žiďáků a nejen žiďáků, ale i dalších nepřišlo skokově a rozhodně nebylo protizákonný (ani jeden žiďák nebyl zplynovanej v rozporu se zákonem, to proběhlo na základě zákonů demokraticky schválených řádnou vládou), stejně tak ty sovětský postupy nebyly nic protizákonnýho, ne, to bylo všechno v souladu se schválenou státní legislativou, postupně se ty legislativní úpravy prosazovaly, takže to bylo vlastně všechno naprosto v pořádku. Podle platných zákonů.
To je totiž ten největší problém, že tyhle věci jdou pomalu a plíživě.
Tak se podíváme co má Evropa společnýho se Sovětským Svazem legislativně.
1. Postupný snahy o odzbrojení široký veřejnosti. Stejně jako ve svazu, kdy Lenin prohlásil, že "jeden člověk s puškou je schopen ovládat sto neozbrojených" a čiže, zbraně by měla mít jen policie a armáda (tutéž ideu měl mimochodem Hitler) i Evropská Komise pokračuje v neustálých snahách o zákaz legálního držení zbraní, každá záminka je dobrá, i kdyby to byla úplná hovadina, část z nich je vedená asi fakt snahou o "páchání dobra" (když zbraně zakážeme, ony zmizí a nikdo se nebude zabíjet, ty nelegální asi taky nějak vysublimujou) a tudíž plní funkci ovcí z Orwellovy "Farmy zvířat" - v téhle linii uvažování funguje třeba ženevská Small Arms Survey, která neustále ovlivňuje EK, no a část sleduje mocenský cíle. Tady si pomůžeme citací od Mao Tse Tunga "Musíme mít pod kontrolou všechny zbraně, aby nemohly být použity proti komunistické straně". No, bývalý předseda EK byl Maoista, co čekat. V Anglii je ten systém už kompletní, tam je zakázaný všechno, od střelných, přes nástroje k boji z blízka a plastovej příbor se tam dá koupit od 18 let :-D Ta země skončila.
2. Tvrdý a šikanozní postupy vůči hejlům, co se snaží ty zákony dodržovat, oproti lehké kastrovanosti proti skutečným criminales. Ve Svazu měli politický mnohem horší tresty a horší zacházení v lochu, než třeba vrazi, taky politicky zatčených bylo snad na konci i víc. Nějakou verbež kriminálnickou s politickýma procesama moc neotravovali, už jen proto, že to zatýkání bylo obtížnější. Oproti tomu, běžnej hejl se mohl octnout v gulagu velice snadno.
Podobnost, v Evropě se neustále vytváří nový a nový zákony, který melou a semelou a buzerujou jen ty, kteří se je pokouší dodržovat, oproti tomu ti, kteří na zákony regulerně serou a živí se kriminalitou, fungujou pořád v podobným režimu, tresty pro ně platí stejný už asi dvacet let, atd.
Pár příkladů. Neustále se objevujou nový skutkový podstaty trestných činů a přestupků, za který jsou buď likvidační pokuty, nebo rovnou kriminál, oproti tomu tresty za skutečnou kriminalitu nikterak nepřitvrzují. Stačí se dívat na to, co ti vořežpruti zase zkouší schvalovat. To je "zákaz vstupu do lesa pod pokutou 30 000". To je "vláda se snaží zpřísnit zbrojní zákon". To je "teď už není trestný jen hanobit rasu, nebo etnikum, nově přibylo i hanobení sexuální orientace, nebo třídy". To je "za jízdu bez řidičáku bude pokuta až 70 000 vorlů". "Za propadlou dálniční známku hrozí bloková pokuta 5000, ve správním řízení až 100 000". Nikde nečtu "trest za vraždu se zvýšil z minimální hranice 8 na minimální hranici 15 let". Nikde nevidím "vláda zpřísnila zákon proti obchodu s drogama". Nikde nevidím "Návrh zákona na větší použití doživotního trestu v případě krutých násilných činů", nebo tak.
Takže zatímco ještě včera někdo mohl říct, že buzny jsou hnus, dneska už to říct nemůže a hrozí mu za to dva roky krimu, dolní sazba za vraždu je neustále 8 let. A běžně se dává, 8-13, za dokonanou vraždu. Teda, pokud nejsou oběti romská rodina a neprovede se to Molotovem, pak se dává 21, 21 a 22 za nedokonanou vraždu.
Co dál. Opět, nedávno se naše fašovláda pokusila procpat zákon o tom, že policajti budou moc legálně vstupovat do bytu majitele legálních zbraní, za účelem konfiskace, když by bylo podezření na jejich zneužití. Kurva. Opět, dokonale gumovej sovětskej paragraf. Podezřelej může být kdokoliv z čehokoliv, třeba Agáta Hanychová ze znásilnění Aštara Šerana. Podezření si můžou ty gumy v modrý čapce klidně vymyslet atd atd., ale tady jde o to dvojpráví. Že když by měli podezření, že někdo skladuje doma nelegálně kulomet, museli by si obstarat povolení k prohlídce. Ovšem, pro legální by si mohli přijít rovnou. Díky Bohu tohle svinstvo neprošlo. Víme jak by to pokračovalo dál. Opět v sovětským stylu, "už ta možnost existuje, tak se to jen o něco rozšíří, no, budeme tam smět i kvůli podezření na nelegální." No a nakonec by to dospělo do stádia "budeme tam smět kdykoliv".
3. Postupný zavádění presumpce viny a odstraňování ústavních práv. - Tohle začalo terminací tzv "finty s osobou blízkou", kdy poliši a ouřadové byli moc líný dokazovat řidiči, že přestupek spáchal, když ho u toho přímo nechytli (pokud policie někoho chytila, při přestupku, byla mu nějaká "osoba blízká" naprosto k hovnu). Oproti tomu, když ho chytil radar, při překročení rychlosti, oni měli auto, ne však pachatele. Řidič prohlásil, že nebude vypovídat, ergo se jim nepřizná (proč taky), tím to ovšem zdaleka nekončilo. Aparát měl dál možnost mu dokazovat, že tu rachotinu opravdu řídil on a dokázat to mnohdy mohli. Jenže, se to nepodařilo vždycky, správní řízení bylo náročný na čas a administrativní zátěž, no, kazilo to rejžung z těch automatických systémů. Tak ústavně daný právo nevypovídat obešli, zavedli "objektivní odpovědnost provozovatele vozidla". Ergo, za to, že se s vašim vozidlem bude jezdit podle předpisů, odpovídáte vy, i když jste třeba v komatu. Pokud ne, oni neřeší, kdo ten přestupek spáchal (v případě, že řidiče nechytí při činu), pošlou jen obsílku o prachy provozovateli, no a ten má možnost zaplatit, nebo udat toho, kdo řídil. Tudíž to není nějakej "odpustek", jak hýkají debilní vovconovináři. A není to ničí výhoda, jako že "zaplatím a nepřijdu o body, fuj, to jsem si oddych", tohle se dělá jen když mě nechytí při činu, pokud mě při činu chytí, o body přijdu, i když mě nechytí, můžou dál dokazovat, že jsem přestupek spáchal a můžou mi sebrat body a víc prachů, ale proč by to dělali. Je to namáhavý, náročný a je s tím voser. Proč někde hlídkovat a ty hejly chytat, nebo proč dokazovat, kdo řídil, když tam stačí vrazit radar, nebo kameru, pak obesílat provozovatele, většina jich zaplatí a rejžung běží bez námahy. Protože cílem vybírání pokut není výchova řidičů, ani zvýšení bezpečnosti, ale primárně rejžung, je tohle ideální, nejlepší poměr vybraných děngů k vynaložený námaze.
Samozřejmě, tímhle to nekončí, protože je vždycky další krok.
4. Dohled neustále všude nad vším. Stejně jako Sověti měli promakanej aparát donašečů, bonzáků, informátorů atd., má současná Evropa dohled prakticky nad vším, nad každým prdem, co člověk udělá. Totalitní režimy se projevujou dost tím, že kecají občanům úplně do všeho a regulujou jim život doslova od kolíbky do hrobu v každým ohledu. Extrém je platonská totalita (něco podobnýho by prosadil Venca Věčně Ožralý Pravdoláska, kdyby dostal šanci) kdy vám úředník kecá i do toho, s kým se oženíte, kolik budete mít dětí, jak se budete bavit ve volným čase, atd. Tak takhle extrémní to tu zatím není, to je pravda, avšak. Dá se ještě něco dělat bez státních regulací, aby to nebylo ošetřený hafcem vyhlášek, předpisů, pokut a podobně? Tohle nutně nemusí být zle. Ale. Kamerový systémy všude, člověk se nemůže jít pomalu vymočit, aby na něj nečuměla nějaká kamera. Budování velkých bratrů všude možně, kupříkladu kamerovej systém v MHD, spojenej s OpenKrad na jméno. Mýtný brány s kamerama. Kamery na semaforech.
Nově snaha zavést "ECALL kterej bude snímat data o pohybu auta. Prachy, transakce nad 100 000 už musí jít přes účet, aby v tom státní buzeriáš mohl slídit a postupně jsou snahy o omezení hotovostního styku kompletně, aby byl dohled nad každým vorlem, kterej člověk utratí. Pokusy o zavedení "registru účtů". Zavádění elektronických občanek s čipem, policejní odposlouchávání mobilů, archivování záznamů z hovorů, sledování pohybu mobilu, fízlové si najímaj zevly, co hackujou lidem maily, fízlčtení mailů……dneska si člověk už pomalu nemůže ani krknout, aby buď aparát, nebo nějaká instituce napojená na aparát nevěděla, že si krknul, jak dlouho to trvalo, kde u toho stál a co mu smrdělo z huby. Nově centrální registr zdravotní dokumentace, kam bude taky moc čumět skoro každej poskok aparátu. Musíš mít zaregistrovanou zbraň (ne nutně špatně) zaregistrovaný auto (ne nutně špatně) zaregistrovaný prakticky komplet všechno, není snad oblast, do který ti aparát nestrká rypák. Trestní rejstřík je klasika, teď brzo přibude registr přestupků, každej řidič má kartu, ve který má body a je tam zapsáno, kdy a kde si na silnici uprd v rozporu s aktuálně platnou vyhláškou. Atd atd. Dohled nad vším.
5. Výchova a indoktrinace - bude v druhým díle.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama