Demolition man EU remake

6. června 2016 v 13:59 | Řezník
Servus všichni, kdo si pamatuje film Demolišmen, se Stalonnem a Snipesem? Předpokládám, že asi každej. Bleskový shrnutí, společnost budoucnosti, totálně totalitní, avšak totálně vyměklá a vysrabená, odzbrojená, zbraň neměl nikdo (kromě jakýchsi vyděděnců, co žili mimo systém, primárně v kanálech), armádu tam nevidno (asi nebyla potřeba) a policie měla asi milion pravomocí, avšak žádný zbraně, jen jakýsi omračovací pendreky, nulovej výcvik, nulový "combat skills", ale byli velice zdatný v kecání a řízení se předpisama. Jak jsem si na ten film dneska vzpomněl, říkám, ten autor musel mít nějaký informace, co mě tehdy chyběly, nebo to prostě správně "vizionářsky" trefil, jako když psal Verne ty svoje romány (který nebyly vůbec špatný). Systém, kde aparát kecá úplně do všeho (sůl nežer, alkohol nesmíš, tohle dělej, tohle nedělej) pokutuje lidi za špatnou mluvu, ale naprosto si neporadí s otevřeným kriminálním útokem, co to připomíná, nojo, ten současnej evropskej debilabád za pár let, už dneska jsou toho první vlaštovky, tohohle dementního směřování. Kupříkladu, socialistická Francie a Británie, kde jsou sice zbraně skoro všeho typu krutopřísně zakázaný, ale když redaktor nějakýho plátku čelí výhrůžkám smrtí, daj mu na ochranu dva neozbrojený vořechy. A pak, když se tam začne pískovat, pošlou tam jako "first respondery" tři vořechy beze zbraní na bicyklech.
To je jak z tý scény z Demolišmena, jak tam Fénix rozkopal celej ten zásahovej oddíl a dispečer u kamery "To ne! Jsme policisté, nejsme cvičeni na takové násilí!" (Aby to nevypadalo, že jsem primárně proti policii, nejsem. Pořád jsem zastánce policie už z principu. Je potřeba ozbrojená složka, která udržuje pořádek, nikdy v dějinách to nebylo jinak, akorát se to nejmenovalo policie, třeba. Kdo tvrdí, že "policii nepotřebuje", nežije v realitě, protože policie vytváří prostředí, kde není dovoleno třeba ho zabít, tudíž, díky odstrašujícímu efektu, bude čelit třeba jednomu útočníkovi a ne devadesáti, atd. Plus, poliši prostě občas někomu i pomůžou a občas vyřídí nějakýho skutečnýho ksindla. Policie jako taková cíl mojí kritiky není, ale buzerantskej evropskej systém, kterej to celý staví na palici a na hlavu jo).
Podobně jako v Britonii, kde taxikář Bird začal zabíjet lidi, po druhý vraždě si ho všimli poliši, jenže neměli zbraně, čiže proti němu nemohli zakročit. Ano, jasně, byli připraveni bránit pravdu, lásku a EU všemi prostředky, kdyby kdokoliv z těch zabitých potřeboval dostat pokutu, změřit rychlost, sebrat řidičák, poslat k soudu za kecy proti "vyvoleným", převychovat za islamofobii, sebrat legálně drženou zbraň, mít průser když nese domů kladivo, že má u sebe kladivo, když se brání přepadení v bytě srpem, dostat pojeb, že použil "útočnou zbraň", atd., všude tady by neohroženě zasáhli a předali ho neomylné soudní mašinerii, v nejlepší tradici Sovětskýho Svazu. Jen jediná věc, ve který byli úplně nahovno, ochrana občana před násilím, což byl ten původní účel, proč si je občan vůbec pořídil a platí je ze svých mega daní.
Skoro mi to připomíná, jako by si někdo najal bezpečnostní agenturu, ať chrání jeho i jeho barák, ti ovšem by zdegenerovali do stavu, že by mu kontrolovali pořádek v bytě, útratu, oblečení a podobně, za to, co by se jim nezdálo, by mu dali pár facek, ale ve chvíli, kdy by se objevil zloděj, lupič, nebo násilník, by neohroženě zdrhli. A pak by se vrátili, s tím, že mají seznam dalších předpisů a že chtějí přidat. Bléééé. Kdo za to může? Europolitici.
Do tohoto stavu, z filmu Demolition man, to směřuje. Zatím jsou aspoň ještě ty zásahovky, ale trend extrémního zvyšování pravomocí versus čím dál větší neschopnosti odpovědět na skutečný násilí, je v Evropě jasně patrnej.
Teď se Demolišmen totalita zase zkouší prohloubit a budou zkoušet nám zakázat zbraně, primárně teda samonabíjecí, zrušit kategorii D (to znamená perkuse, luky, kuše, airsofty, repliky, vždyť kdo to potřebuje, v Osvětimi to neměli, ty to taky nepotřebuješ, ksindle bílej), následně další krok bude sebrat všechno, ukázka, sice tvrdí, že "nechají brokovnice", ale do těch stejně chtějí zakázat časem olověný broky a ocelový se snad ani nevyrábí. Heh.
Pokud to teď 9 -10.6 v EU projde, stane se…….primárně hovno. On totiž každej ten jejich blábol, co z nich vyteče, se musí nějak implementovat do národní legislativy. Žádnej zákon mi nestanoví, že se musím řídit Směrnicema EK. Nebo že mám sledovat Eur Lex. Po těch jejich nařízeních je mi leda prdel. Funguje to stylem "pán poručí psovi a pes ocasu", tzn., Moskva, pardon, Brusel, poručí státu a ten poručí ovcím. Ale musí to narvat nějak do zákona.
Tady je druhá alternativa, jak se toho zbavit (první je, že to vůbec neprojde ani v EU). Prostě, česká země prohlásí, že se tim řídit nebude. Tečka. A nebude. A sežer lejno a zdechni Junckere, co nám uděláš? Už se to udělalo víckrát ve víc zemích s víc nařízeníma, naposled aktuálně se pořád řeší ty kvoty na uprchlíváky a ještě nepřerozdělili ani jednoho, na to jejich usnesení v Moskvě jim akorát sere pes a jednotlivý protektoráty se odmítli podřídit.
Implementace do národní legislativy by byla stejně mimořádně složitá. Nejen jednotliví střelci, ale, bezpečnostní agentury, střelnice, v neposlední řadě městský policie. Městská policie, to není ani policajt, ani voják, to je prostě banda vořechů s průkazem kategorie D v žoldu magistrátu, má je pomalu každá vesnice. To nejsou zbraně v držení státu. Takže tohle všechno se bude muset ošetřit, ČR má k tý debilní směrnici asi 961 zpětných vyjádření. Takže to nebude vůbec pro aparát snadný se tím řídit, i kdyby chtěl.
Takže nastává další alternativa, "oficiálně přijmout a reálně se na to vysrat a nikoho s tím neprudit". Takový klasicky český řešení, prostě na papíře to je, ale reálně na to kašlem a nezajímá nás to. Jak to chce EU kontrolovat? Vždyť těch zákonů je všude tolik a oni chrlí každej den nový a nový……
Si pamatuju, když jsem dělal auditora v letectví, oficiálně předpisů jak naseto, každý zařízení určitýho typu musí mít to a to osvědčení (a to byl národní zákon, ne nějaký nařízení EU, na který tak sere pes) a stejně, spousta provozovatelů to nemá, ty zařízení jsou v provozu, nikdo se nemá k tomu, to nějak řešit a šťourat do toho. Takových srand bylo víc, bylo krásně vidět, jak bují byrokratická zátěž, aby všechno vypadalo hezky na papíře, ale reálně fyzickej dohled nad tím zařízením se moc neměnil.
Takže tady je další alternativa. "Ojebat". EU má problém se zbraněma v civilním držení, ergo stačí napsat nějakou krátkou legislativní ojebávku, že držitel zbrojního průkazu se stává pouličním dobrovolníkem armádních záloh, nebo neplaceným spolupracovníkem policie, či něco takovýho, tím pádem už ty zbraně patří do "arzenálu" policie a armády, no a armáda může mít klidně atomovky a všem je po tom prdel. Kurnik, jakej je problém založit něco jako "PŠVB" nebo "Lidový milice", jako to bylo dřív a všichni držitelé zbrojních průkazů se oficiálně vrazí do toho. Případně, stejně se musí nějak ošetřit ta městská policie. Může být každej podle místa příslušnosti "neplacený záložník" městský policie a nazdar.
Jediný, co tam nás šikanuje, je to "civilní držení". Drobná legislativní změna, aby už držitel zbrojního průkazu nebyl "civilní". Ať mi nikdo neříká, že schopnej právník, nebo dva, tohle nenapíšou za víkend. Stejně jako "zákaz prodeje žárovek". No tak to přejmenujeme na "tepelný koule", už nejsou na svícení, ale na topení, no a ano, kolaterální efekt je světlo. Nazdar a jede se dál. "nesmí to být Rum". Ok, tak přepíšeme název. Jedem dál. Takhle to funguje s celou EU. Na papíře hezký……
Pokud se toho česká vláda bude chtít zbavit a nechat střelce být, má takových možností, jak to ignorovat, nepřijmout, nebo přijmout, ale ojebat……..

Musíme počítat s alternativou nejhorší a to je to, že a) Sralbotka je mrdka b) veřejnost je jim jedno c) ANOČSSD nám stejně chce to železo sebrat. (Tady je ale brzdí to, že zbrojní průmysl by u nás šel celkem do kytek, muniční továrny - zdravím Selier Bellot, zbrojovku Uherskej Brod a podobně, který by se museli přeorientovat na prodej dámských intimek, no on ani Glock by nebyl moc šťastnej :-D no a to jsou pracovní místa mínus, daně mínus, prachy do rozpočtu mínus no a to si i taková bezpáteřní bačkora jako Sralbotka rozmyslí).
Ale stejně, třeba budou chtít předhodit EU úlitbu ve formě "tak pošikanujeme ty legální jednotlivce".
První možnost je, velkej odpor. Prostě se shromažďovat, demonstrovat, dělat bordel. Kurnik je nás asi 290 000 držitelů zbrojáků, co nám jako udělaj? Pár pořádných stávek, zadřený dopravy ve velkých městech, když si představím Czech Tek krát sto, Klinika krát tisíc…..MMF krát sto, nějakej pořádnej brajgl v ulicích……oni to rychle vzdaj, co jinak můžou? Nás postřílet? To už se v Demolišmen EU nedělá, pozavírat? Koho, za co? Pár exemplárních případů, no a když to vyeskalujem? Třeba by (achtung, nenavádím) pár stovkám polišů shořeli káry, viz Francie……nezabalí to rychle a nedohodnou se radši s náma? A 300 000 lidí pozavírat, to je docela dost hele, kam s nima? Osvětim nefunguje, sibiřský gulagy taky chvíli potrvá, než znova zprovozní…….zavřenej člověk neplatí daně, neplatí DPH, neplatí nic….
Ok, ale takovej masivní bordel je nepravděpodobnej. Byl by asi nejefektivnější.
Pořád ale jde začít na masových protestech a případně (nenavádím) je eskalovat. Jaký problémy maj vždycky americký, nebo francouzský, poliši, když tam někde zastřelí nějakýho černýho kriminálníka, dostat pod kontrolu ten bordel, co tam vznikne. Inspirace?
Další možnost. Masová neposlušnost. Prostě mi vám nic nedáme a vy si trhněte, nazdar. Budou provádět nějaký razie? Jo, asi jo. Najdou něco? Najdou kulový, že jo. Nebo možná něco jo, ale většinu ne. Budou zatýkat? A koho, u všech všudy? Když se 300 000 lidí rozhodne, že nějakou kravskou povinnost plnit nebude, co nám jako zase udělaj? Zavřou tolik lidí do lochu? A kam by je dali? A kdo je bude živit, plus to, že zase 300 000 lidí by neplatilo daně, DPH, nekupovalo benzín, neplatilo pokuty, jen žralo z rozpočtu……Plus, 300 000 trestnejch činů jednorázově navíc, to stačí k tomu, aby se administrativní aparát trestního systému nervově zhroutil a to by se taky stalo, ta administrativní zátěž je zadáví. To to radši zruší, protože nebudou mít sílu to vymáhat.
Samozřejmě zkusí zastrašovat a strašit, takže to chce vydržet a neposrat se, aby museli s kartama ven, jak poker, vydržet do poslední chvíle. Ale pokud lidi vydrží, vzdají to oni, ne my.
Samozřejmě, budou následovat postupný, plíživý alternativy.
Další alternativa. Masová ztráta. Všech 300 000 držitelů ty zbraně ztratí nebo jim je šlohnou. Budou provádět prohlídky, možná jo. Pár set tisíc domovních prohlídek kurevsky ten systém zatíží. Padnou obvinění? Moc ne, protože budou mít 300 000 nějakých hlášení o skutku a kdyby měli prověřovat každej jednotlivě, nebudou dělat dva, tři roky, nic jinýho, mezitím probíhá pořád ten běžnej zločin, kterej budou muset řešit, takže jediný co možná, že budou určitej čas provádět namátkový kontroly na ulicích,jestli někdo ty zbraně nenosí.
Slyšel jsem nápad, že ty, co neodevzdají, budou sledovat. No, jo, je to možný. Jenže na sledovačku nemůže být jeden chudák, kterej bude na sledovaným nalepenej 24/7, potřebuješ minimálně tři. Aby se střídali po směnách. Spíš víc, protože ten člověk se pohybuje, může přejet z jednoho města do druhýho….takže buď na něj mít nasazený očko v každým městě, nebo za ním jezdit. To jde u jednotlivců, ale ne u statisíců, na to nemaj prostě tolik lidí a nikdy mít nebudou. Jasně, můžou člověka sledovat skrz kamery a sledování jeho mobilu, kde byl, jenže, ví jen, že někam jel, ne to, co tam dělal…..na to, aby věděli, co ten člověk někde dělá, na něm musí sedět prostě klasickej agent, jako tehdy a vždycky. U těch sledovacích aparátů taky musí někdo dřepět…..opět, to je plošnej systém, kterej vynucuje poslušnost masy skrze šikanování jednotlivců, který vystoupí z řady, ale ne když se jim najednou 300 000 lidí postaví na zadní. To je jak ovčáckej pes, ohlídá stovkový stádo ovcí, protože chodí okolo a rafne jednotlivou ovci, co uhne ze směru. Ale když se jich třista vydá někam, už je pod kontrolu nemá šanci dostat. Prostě proto, že na to nemá kapacitu.

Je tu jeden důležitej cheat. Jak našim omezovačům, tak těm evropským, stačí, aby zbraně strčili z kategorie "legální" do kategorie "ilegální". A ve chvíli, kdy budou ilegální, se k nim budou stavět stejně, jako se staví k ilegálním zbraním v současnosti. Tudíž zmizí jim z optiky zájmu. Protože už budou nelegální. V současný době po Čechách prej koluje asi dvojnásobek zbraní nelegálních, než je legálních. A nevidím nikde plošný prohlídky, prohlídky na ulicích, domovní prohlídky plošně a podobně. Tudíž, pokud by si aparát chtěl nějak rozdrtit koule v lovu na ilegální zbraně, může už to dělat teď, vždyť už jsou nelegální. Asi by jako teda mohli plošně zastavovat auta, šacovat lidi, provádět razie jako za Uljanova a koukat, jestli u sebe lidi nemají zbraň, na kterou nemají povolení, no, ale děje se něco z toho? Ne. Jako, pořád nikoho k ničemu nenavádím, nenavádím k porušení zákona, ale nezdá se mi reálný předpokládat, že ve chvíli, kdy by teda 300 000 lidí prohlásilo, že ty zbraně ztratilo, čiže by se teda počet ilegálních zbraní v ČR potenciálně zvýšil asi o polovinu, že by nastalo nějaký staný právo, razie jako za Lenina, šacování na ulicích a podobně. Že tím, že by se potenciálně zvýšil počet nelegálních zbraní v ČR by začala nějaká válka proti ilegálním zbraním, kterou by bylo klidně možný provádět teď, ale žádná tu neprobíhá. Přibylo by 300 000 podezřelých z nedovoleného ozbrojování, což ale spadá do věci, kterou policie už řeší teď a zdaleka ne pomocí razií, sledovaček, atd. Jo, překupníky se zbraněma atd., po těch jde, ale to, jestli má někdo na černo koupenou čezetu, se nějak moc neřeší a nesleduje, nejsou na to hlavně prostředky a lidi.
300 000 těch lidí by bylo podezřelých tak z přestupku na úseku zákona o zbraních a střelivu, co vím já, "přestupku se dopouští ten, kdo vlastní, drží, nebo nosí, zbraň na kterou nemá zbrojní průkaz nebo průkaz zbraně", bo tak to tam je , v tom paragrafu padesát něco, je velice nepravděpodobný, že by policie alokovala nějaký značný zdroje, zahrnující domovní prohlídky a sledovačku, u někoho, kdo je podezřelej z přestupku. I kdyby to byl trestnej čin, tak trestnej čin s nějakou velmi nízkou sazbou a nasazovat tři policajty na full time (minimálně) aby na něm viseli, plus domovní prohlídku (tady ANO zákon fungovat nebude, protože ten umožňuje - jo a ještě ne, ještě neprošel senátem - vstoupit bez soudu do obydlí, kvůli konfiskaci zbraní když je důvodné podezření na jejich zneužití, jenže, když majitel nahlásí, že mu je sebral Aštar Šeran, tak podle zákona už u něj žádný zbraně nejsou. Tudíž je maximálně podezřelej z porušení zákona, ale to už tam nemaj co jít co konfiskovat a potřebujou povolení soudu) a případně sledování nějaký jeho sociální sítě, aby u něj našli čezetu, kterou neodevzdal, to by bylo dost mega brutální ultra bestiální plýtvání zdrojů.
Jako, ano, kdyby s tím nějak šmelil, asi po něm půjdou, ale vždyť i v tom Řecku a Francii a podobně, najdou vesměs ty zbraně pašovaný při nějakých namátkových kontrolách, nebo když si pro někoho jdou za jinou trestnou činnost, ale že by prohlíželi všechny a všude, esli u sebe někdo něco nemá……
Tady by to bylo asi stejně, pokud by u něj náhodou našli neregistrovanou zbraň, třeba při tom, že by ho zašili pro nějakou jinou trestnou činnost, přišijou mu i nedovolený ozbrojování. Pořád nikoho k ničemu nenavádím. Ale jen chci trošku vyvážit ty hysterický reakce, jak den potom, co EU zakáže zbraně, začnou domovní prohlídky jako za Uljanova. Ne, i kdyby se to implementovalo do národní legislativy, je nepravděpodobný, že by začalo nějaký šílený tažení proti teď už ilegálním zbraním, kterých je už teď v ČR hafo (a bude jich asi víc, páč dovoz z Ukrajiny a podobně, kde se toho válí), vždyť do Evropy to vozej mrdky v lodích atd……Ve chvíli, kdy se z legálních zbraní stanou ilegální, majitelé ilegálních se přesunou do kategorie, která je aparátu akorát tak prdel, pokud s tím neobchodujou, nebo nepáchají jinou trestnou činnost.
Vždyť v Britonii a ve Francii, kde mají brutálně přísnou zbraňovou legislativu, jsou ilegální zbraně furt, pořád a stále a člověk by řekl, že to vyhladí, za tu dobu. EU a vesměs i naším zakazovačům stačí, že "to bude zakázané" a v tu chvíli to přestanou nějak brutálně řešit. Překupníci budou pod stejným tlakem jako teď, protože už teď porušujou zákon, možná budou sledovaný víc, protože se bude počítat s větším odběrem nelegálů, ale pořád aparát má omezený zdroje, pořád bude probíhat normální standardní zločin, kterej musí řešit a lidi, který musí sledovat…….Čiže nepředpokládám, že ve chvíli, kdy by 300 000 lidí neodevzdalo do tý doby legální zbraně, že by to vedlo k nějakým leninským metodám. Leninská válka proti ilegálním zbraním se dá vést už teď.
Stále nikoho k ničemu nenavádím. Jen říkám, že ta snaha EU směřuje k tomu, aby je člověk "mít nesměl", ne aby je opravdu reálně neměl, což zařídit nedokážou a nemají na to ani zdroje. Tudíž to píšu hlavně proti hysterickým reakcím, kdy se někdo bojí, že když mu opravdu ukradnou zbraň v tý inkriminovaný době, bude ho sledovat BiS. Ta má svých starostí dost.
Nenavádím k ničemu. Nejlepší bude, když ten paskvil neprojde.
Pokud ten paskvil projde, budou nelegální (v kategorii "nedovolený ozbrojování") i airsoftky, vzduchovky, repliky, všechno tohle haraburdí a rozhodně se nedaj očekávat domovní prohlídky, jestli někdo nemá doma náhodou neodevzdanej airsoftovej kulomet. I v tý nejhorší alternativě (schválí to, vláda to přijme, implementuje do legislativy, bude vymáhat, nebudou vyjímky) je velká šance, že se s tím naloží klasicky po Evropsku, tudíž "stačí že to je zakázané, dál nás to už moc nezajímá". Obecně stejně jako drogy (copak je problém nějaký sehnat) a podobný věci. Tudíž nějak moc nechápu, co si od toho slibujou, no, i když možná asi chápu. Znova opakuju, nikoho k ničemu nenabádám, jen říkám, že je krajně nepravděpodobný, aby týden po nějakým schválení toho paskvilu začaly probíhat domovní razie v sovětským stylu, nebo že by chudák, kterýmu fakt někdo ukradne zbraň, měl najednou na krku mordpartu a sledovací tým, aby ho usvědčili z přestupku.
Jo a cheat č. 2. Pokud se brutálně sníži odbyt zbrojovkám, jako že sníží, spousta těch zbraní se bude muset nastrkat někam do nějakých skladů, čiže šance, že něco "vypadne z kamionu" nebude asi úplně malá.
Nejvíc se v USA chlastalo za prohibice. Ergo děkuji magorům z EU za další snahu o zvýšení naší bezpečnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama