„Tygr a drak, teda, u nás spíš válečník a předposraný hejl“ :-D

3. června 2016 v 16:10 | Řezník


Tak něco ještě na víkend. Často tu operuju s pojmem "hejl". Definujmež si ho. Hejl je člověk, kterej si prostě nechává nakládat, nechává na sobě páchat bezpráví, bezpráví ustupuje, částečně proto, že se mu postavit bojí, částečně proto, že mu přijde správnější ho snášet a tolerovat (někdy to správnější je), částečně proto, že si myslí, že snese ještě tohle bezpráví a pak mu ti okolo svinit přestanou (ani prd). Hejl plní svoje povinnosti, i když jsou sebevíc debilní, možná mu i škodí, ale prostě jsou to "povinnosti", tak se plnit musí. A hejl taky dost často nesnáší, že se někdo z tohohle vymaní a hejl být přestane, třeba se začne drát sám za sebe, protože mu to prostě připomíná, čím sám mohl být, chápe, že spoustu času v životě akorát dělá někomu děvku a nestojí o to, aby mu někdo připomínal, že to jde jinak. Být hejl ovšem nikterak moc nesouvisí s odvahou, v Sovětským Svazu bylo spousta případů fronťáků, který se pak nechali odvést nějakým Čekistou k mučení a do gulagu, jak největší hejlové. Ačkoliv předtím prokazovali odvahu obrovskou. Východní fronta nebyla pro sraby.
Prostě, zkráceně, hejl je člověk, kterej se sebou nechá vyjebávat (s prominutím za vulgaritu) a nechá to bez reakce (v některých případech je jasně lepší to bez reakce nechat, ale já mluvím o obecném jevu).
Jenže, hejlem se člověk obecně nerodí. A ani to nechce. Jo, někdo je od "přírody" zbabělejší než jinej (a trvá to, než se toho zbaví, jde to pomalu, vím toho o tom dost sám) ale málokdo v dětství touží po tom, být prostě vořech, se kterým si každej vytře díru a kterej zvládne jen šoupat nohama, platit a couvat před každým, kdo na něj zadupe. Naopak, většina malejch šotoušů v dětství toužej po tom, že z nich budou hrdinové, který něco předvedou :-D proto taky pohádky jsou o gerojích, ne o předposranejch přežvykovačích kaštanů, který se strachy podělaj před princeznou a pak se mezidruhově zaregistrujou s drakem (Jo, na mezidruhově homosexuálním svazku s drakem není nic špatnýho, jasný? Nebo si vás zmr. Pelikán podá. Jo a "druhizmus je rasizmus", to říká 269.cz, takže fujky fuj, vy bigoti :-D ) . Tak co se děje, kde se to podělá?
Výchova. Ta to dělá. Výchova člověka k hejlství. "Snášej bezpráví hejle, přece se proti tomu pořádně nevymezíš, to bys byl stejnej jako oni". "Když tě bijou hejle, tak si jich nevšímej, ono je to přestane bavit." "Nepoužívej násilí hejle, to nic neřeší." "Autorita má vždycky pravdu a hlavně se s ní nehádej, nebo budeš mít problémy, moc velký problémy, tak velký, že asi tisíc velký, takže když tě bijou, tak jim to hlavně nevracej, protože bys kromě vyraženejch zubů co ti stejně udělaj, mohl mít i třídní důtku, hudry hudry." "Nejednej za sebe, čekej, protože to někdo udělá za tebe".
Atd. Plus poselství beznaděje. "Když se zbavíš těhle, stejně přijdou zas další." Analogicky kecy u zpráv, "K čemu bude zašít agenta Bureše, stejně tam přijde nějakej další podobnej." Uáááá, co to je za mentalitu. Jasně, proč si léčit stafylokoka, když ho můžu za rok chytnout znova, že jo? Dejte mi zeď ať do ní můžu bacit hlavou.
Tohle je výchova člověka k hejlství. Probíhá celý mládí, skrz neomarxistickou infekci vzdělávacího systému.
Pak je udržování člověka v hejlství. Chudák pracující čelavěk totiž větší část života něco buduje. Nějakej majetek, nějaký zajištění, nějakou rodinu. A přes to se perfektně drží na krátkým řetězu, protože se bojí, že o to prostě přijde a tu rodinu nezajistí. Člověk prostě strávil podstatnou část života tím, že se snažil něco vytvořit, no a teď mu nějaký ksindlové hrozej tím, že když se "nepředkloní a nepodá indulonu", tak že mu to zničej. Takže bude radši couvat. Je to logický, je to přirozený. A jde s tím špatně operovat. Z hlediska hejla. Z tohohle hlediska rostu z těch všech uměleckých kecálistů, co se neustále, ať už normálně kecama, či snad skrz nějakou "tvorbu" vyvěťujou o tom, jaký že jsou ti Češi srabi, že se nervali ve 38, že se nervali v 68, že teď si nechávaj dělat "vězeňskou sprchu" a nervou se, "že rebelujou jen u piva" a já říkám "no protože se snažej udržet aspoň to, co přes život budovali, ty kriple, jako kdybys ty byl nějakej geroj". Přičemž dotyčnej "umělec" je většinou takovej hrdina, že kdybych mu třísk jednu pěstí, tak se složí a případně rozbrečí, vůbec se nezmůže na to, aby se bránil a představa jeho, jak v 38 hrdině čelí s kulometem postupujícímu německýmu vojsku je velice úsměvná, to dřív uvidím Merkelovou tancovat break dance.
Všimněte si, že naši romští spoluobčani ve většině případů prostě nejsou "hejl". Držej při sobě, když jim někdo škodí, daj mu přes hubu, líbit si nenechaj nic a vymáhací aparát je neděsí. Většinu. Proč? No protože díky tomu, že ve velkým množství případů mají školní docházku v paži, přes víc generací, nedošlo u nich k "výchově k hejlství". Stejně tak migranti z Afro, ti taky neprošli neomarxistickou výchovou k hejlství. Proto a nejen proto, jsou akceschopnější.
je to hezky vidět na těch videích, o kterých psala ta ženská na stránkách Klause. Arabáš bije, bílej nebije. Bílej couvá, fňuká, zdrhá, nedělá nic, málokdy by toho arabáše proplesk. Přičemž ti arabáši nejsou žádní meisters of combat, prostě něco na úrovni našich fotbalových chuligánů.
No a to je evropskej problém. Máme málo bojovníků. Máme pár špičkových vojáků, máme skvělý bojový sportovce, atd., my to umíme. A zvládli byzme to plošně. Ale skrze výchovu k hejlství a udržování v hejlství nejsme (obecně) schopni to aplikovat, když nám někdo ubližuje a páchá bezpráví v situaci jiný, než nějaký přesně definovaný.
Přičemž ti, co páchají to bezpráví, často criminales, nejsou žádný nadlidi nebo supermani, jsou úplně stejný, jako ten hejl, kterýho bijou. Jenže ten hejl prostě se neodhodlá k tomu, se efektivně bránit a efektivně to vracet. To pak vede k extrémům, kdy se holka ptá "no a když se budu bránit a zraním ho, nezavřou mě?" No, přesně, výchova k hejlství. Člověk se bojí bránit zlu a přímýmu násilí, aby "neměl nějaký problémy". A pak to vede do extrému, kdy se radši teda nechá znásilnit a pak na zemi uvažuje, jestli jí teda ten pazdrát "finišuje" nebo ne, než aby mu na začátku vrazila tužku do oka.
Ubližovat lidem je fuj, ale houby, není to fuj. Ubližovat lidem, co ubližujou, je správný, protože jinak toho nenechaj a škodit budou furt.
Pěkná ukázka situace je ten britskej magor Bronson. Sedí v lapáku už asi milion let, vždycky ho pustí, on někoho zbuší, jde tam znova, tam buší spoluvězně, případně se pere s dozorcema, stát ho takovou dobu živí, ošetřuje, patlá se s ním, tisíckrát levnější by bylo ho zastřelit a byl by od něj pokoj, nebo že by ho bachny shodili ze schodů tak hezky, aby teda skončil na káře a přestal škodit, atd. Ne, maj ho tam furt, furt ho živí za státní prachy, nic mu neudělaj.
Anders Breivik, posundaval 77 lidí a co se mu stalo? Je mrtvej? Ne. Sedí někde v Quantanamu za terorizmus? Ne. Sedí v nějakým baráku kde má bednu, vídeo a plejstejšn, co vidím nějaký záběry, tváří se celkem šťastně, má se líp než spousta lidí co žijou na hranici chudoby a z podlahy do huby, dává to smysl? Ne.
A přesto má spousta lidí totální zábranu vzít fošnu na zasranýho exekutora, kterej jim přijde vybílit na Vánoce kvartýr skrze dluhy jinýho člena rodiny, kterej u nich nebydlí, ani s ním nemají prakticky nic společnýho. True story.
Výchova ke slušnosti je dobrá, bohužel v Evropě se výchova ke slušnosti změnila na výchovu k hejlství a už hodně dávno. No a když někoho vychovávají jako hejla deset, patnáct, dvacet let, jaká je šance, že se pak zastane v autobuse těhotný ženský, kterou tam mlátí nějakej vomětek? True story. Dost malá, co? Ale to přece mnoho humanistů, sociálních inženýrů, ženských organizací a tohohle všeho, chtěli. Chlapy, který nemají koule, nemají páteř, radši se dívají stranou, kecají o pocitech a makají v oupen spejsu pro blahobyt někoho jinýho. A najednou to mají a ti samý hlavošťouři, sociologové, cvokaři a podobná neužitečná sebranka píšou nějaký rozbory o tom, co je s lidma špatně, že nenasadí svoje zdraví pro někoho, koho ani neznají :-D idioti to jsou, ukecaný.
Půlka týhle humanitně vzdělaný bandy by měla jít do sběrnýho dvora třídit odpad.

Jak teda ven z hejlství? Přestat se bát a přestat se nechat děsit. Zhodnotit situaci střízlivě, ve většině případů ti stejně protistrana udělá celkem prd, maximálně ti zničí, nebo sebere, něco, co ti zničí nebo sebere stejně.

Jak je ten vtip s tím orlem, kterej letí střemhlav, těsně nad zemí to vybere a přejde do stoupání, no a medvěd se ho ptá jak to dělá a orel, no, musíš prostě letět střemhlav do poslední chvíle, chápeš, musíš to mít jako trochu u zádě.
No a takovej válečník je nejefektivnější. Nejefektivnější válečník není ten, kterej se nebojí, nemá vůbec strach ze smrti. Toho zabijou a celkem snadno. Přijde o adrenalin, kterej ho zrychluje, zostřuje mu reflexy, snižuje bolest, atd. Jak říkal ten vězeň Bruci Waynovi v Temný rytíř povstal. "Ty se nebojíš? A jak chceš teda bojovat nejlepší boj, skočit nejdelší skok, uběhnout nejrychlejší běh, bez toho nejsilnějšího motivátoru, co je, strachu o život?" Tohle je velká pravda. Člověk beze strachu si naběhne a chcípne. Avšak člověk paralyzovanej strachem, kterej se pořád něčeho a o něco bojí, dopadne ještě hůř, protože ani nepříteli nezatopí.
Bát se, hájit něco, ale být smířenej se ztrátama a nevyhnutelností možný zkázy a jít dopředu, to je nejefektivnější stav, strach přetvořenej v motivaci / agresi a motivace samotným výsledkem. Užij si ten boj, pak tě strach nezmrazí. Žiješ, vzpomínáš? :-D

Pokračování příště.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama