Všichni chtěj nějaký řešení. Nojo, ale ze statusu quo nám jdou děngy

28. června 2016 v 15:57 | Řezník
Servus všichni, koukneme se na jednu zajímavou situaci a to tu, že lidi, co by měli nějaký problémy řešit, je spíš komplikujou a zdánlivě je vyrábí. No, ne zdánlivě, oni je opravdu vyrábí, protože z nich maj obživu. Základní fakt je tenhle. Čelavěk se musí nějak živit, v kapitalizmo to znamená, vydělat prachy. Prachy jsou za něco, no a na to jejich něco musí být odbyt. To je naprosto funkční v 90% lidských činností, protože tam se jde dopředu a navazuje se na předchozí výsledek (vykopal jsem základy, tak na ně stavím zeď, pak přijde střecha…..). Jenže, v některých oblastech akutně hrozí, že výsledek už bude konečný a pak už nebude proč na něj navazovat. No a dotyčnýmu člověku, kterej se v tom oboru živí (a už je v něm zavedenej) hrozí, že si musel najít jinou činnost. Což ovšem znamená, že musí najít nějakou "chybu" v předchozím výsledku, aby jí mohl opravovat, hotfixovat a řešit a mohl vykazovat činnost a dostávat za ní děngy.
Z celkem neškodných z tohohle okruhu jsou různý pseudohistorikové, kteří vymýšlí nějaký fantasmagorie o tom, jak všechno bylo, je a bude jinak (Cesar nikdy na Galii neútočil, jeho Zápisky o galské válce sepsala vlastně Kleopatra, když vymejšleli děcku pohádky na dobrou noc, Britové vlastně nebombardovali Drážďany, to byli Japonci, blábláblá, víme asi všichni, o čem mluvím).
Tihle aspoň moc neškodí, jsou tu horší. Třeba takový sexuologové a sociologové. Sexuolog musí vymýšlet, musí publikovat, musí vykazovat činnost, mít nějaký výsledky, ideálně prostě aby mu vycházely nějaký texty v časopisech a podobně. Jenže co furt vymýšlet na oboru, kterej prostě funguje tisíciletí i bez asistence nějakejch chytráků, souložit umí každej dement (a podle toho to mnohde vypadá), tak je potřeba, buď, najít nějakej naprosto marginální problém, kterej je aktuální asi u pěti procent čtyřprocentní skupiny a nafouknout to, udělat z toho obrovský haló a pak to následně řešit, no a nebo, prohlásit, že se to všechno celou dobu dělalo blbě, komplet všechno rozesrat, no a pak vymejšlet a plodit nějaký hotfixy, aby drželo pohromadě aspoň něco a aspoň nějak. V tomhle jsou špičkový esa různý psychologové ohledně výchovy dětí. Lidi vychovávali děti staletí, tisíciletí, všude možně, kdekoliv, i v dobách, kdy se první psycholog ještě pohyboval pomocí bičíku, no a fungovalo to, vždycky nějak. Co se tady dá nějak akutně zlepšovat. Nic moc. Ale začít to celý překopávat, rozvorávat a nahrazovat klasickej zdravej rozum a tisíciletíma vyzkoušený věci nějakýma nápadama chrstnutýma na papír od stolu, to jde. A tak kupříkladu zakážeme šotouše fyzicky trestat, abyzme následně zjistili, že šotouši maj rodiče často úplně v paži, neposlouchají atd., tak budeme řešit co s tím, vymyslíme, že klasická rodina je konstrukt a že dítě nepotřebuje mužskej a ženskej vzor, no a pak můžeme návazně celou tu situaci servisovat, protože musíme řešit, že z dětí rostou deformanti a teď co a jak s nima :-D Případně vymyslíme, že dítě je rovnoprávnej člen famílie, takže by se nemělo trestat vůbec a nemělo by se mu nařizovat, ani ho strašit a pak můžeme následně řešit fenomén patnáctiletých nezvladatelných tyranů, co si neporadí s tím, že najednou nemůžou všechno, pokračovat by se dalo do nekonečna.
A samozřejmě tihle cvokaři nechtěj, aby se situace ustálila a ty problémy se vyřešily, protože pak by už pro ty jejich výmysle nebylo místo, proto musí buď a) vytvářet a hledat nový problémy a hledat novýho nepřítele b) udržovat (diletantskýma řešeníma) ve stavu ten původní problém.

Podobně je to i jinde. 25 let tu probíhá prej jakási "integrace" Romů mezi bílou většinu a není vidět, že by se něco nějak někde zaintegrovalo. Přiživuje se na tom spousta parazitů z obou stran, ať už nějaký "neziskovky", mediální kecálisti a další paraziti, typu "Romea" and shit, nebo z druhý strany různý rasisti který lákaj rekruty do pofiderních organizací, s tím, jak "zatočí s cikánama", politici z obou stran, jedni co chtěj prohlubovat rasizmus pod záminkou "lidských práv a pozitivní diskriminace", druhý co chtěj zas rasizmus na druhou stranu, pak je tam část, která teda neparazituje a chce úplně odbourat rasizmus, skrz rovný zacházení, jenže ty stejně někdo osočí že jsou rasisti, zapojej se i fízlové, který si načerpaj další prachy a další lidi na "boj s extrémizmem" a "opatření proti růstu extrémizmu" (představte si pod tím co chcete), atd, atd. Každá tahle skupina má nějaký svoje poskoky, náměstky, tiskový mluvčí, mediální koordinátory, kanceláře, nebo aspoň nějaký shromaždiště……ve chvíli a přesně ve chvíli, kdy by došlo k bezproblémovýmu sžití Romů a bílých, by to spousta lidí mohla zabalit a musela by se živit prací. Jak černejch, tak bílejch. A i fízlů a BiSáků, atd. Novinářů, pisálků, kecálistů, umělců co si na tom dělaj jméno. Takže zaručeně není v jejich zájmu, aby tu k nějaký "integraci" vůbec kdy došlo a aby "rasizmus" teda vyhubili.
Představme si naprosto teoretickej scénář, že by zmizelo všechno, co by se dalo považovat za rasizmus. Co by dělali všichni ti bojovníci proti rasizmu, včetně jejich organizací? Šli se živit jinak? Ni hovno, označili by za rasizmus něco jinýho a zas bojovali proti tomu, nebo by se objevil nějakej jinej "nepřítel".
To samý všichni ti obhájci práv sexuálních menšin. Jako je možný, že dosáhnou stavu, že si řeknou "hotovo, máme co jsme chtěli, tak zavíráme a jdem si každej po svým"? Naprosto vyloučený, budou zase chtít něco jinýho, najdou jinou věc, kterou označí za diskriminační a budou dál pokračovat v ořezávání práv většiny na úkor menšiny, aby mohli vydělávat prachy a bejt přicucnutý na dotační cecek.
Ze stejnýho ranku jsou ti, kteří byli pro zákaz nášlapných min. Tak se jim to povedlo. Jenže, už byla vytvořená organizace, už byly vytvořený struktury, už se vědělo, odkud tahat prachy, už se zaměstnávali lidi, už byla komunikační strategie pro média, spousta mediálních tváří, teplejch míst v teplejch kanclech, atd, atd……to to maj všechno zavřít a jít dělat něco jinýho? Není snažší najít jinej "problém"? Třeba ruční zbraně? A až zakážou samonabíjecí, no, nepůjdou dál a nebudou zkoušet zakázat opakovací? A po nich jednoranný? A po nich chladný, kontaktní?
Jak to říkal kámoš, "nejhorší na čarodějnických procesech bylo, že to byly procesy". On se vytvořil nějakej systém, co fungoval, ale bylo ho potřeba krmit. A pak to semlelo i lidi, co čarodějnice nebyly.
V Sovětským Svazu měla ČEKA problém, protože soudruh Koba počítal s tím, že budou zatýkat a likvidovat zrádce. Jenže když nebylo zatknout koho, tak jak? Že by jim Koba uvěřil, že už třeba v Leningradu žádný zrádci nejsou? To by ho spíš napadlo, že ti poldové sabotujou činnost, aby nechali zrádce být a tudíž jsou zrádci sami. No tak se zatýkalo, jedno za co, aby se naplnila kvota zatčených, když nebylo obvinění, tak se něco vymyslelo.
Jo, dost těch věcí je primárně funkčních a často je první idea správná, je ale potřeba být opatrnej na to, že se z něčeho stane jakejsi aparát, kterej se pak "osamostatní" a už neplní původní úkoly, ale snaží se jen obhájit sám sebe, sám sebe ukrmit, vlastně když "systém začne žít pro systém". Pak je potřeba to nějak vyčistit a vykydat.
Podobnej problém může být zděs. Léčba rakoviny. Dělá na tom tolik doktorů, organizací, výzkumných centrál, fabrik, toho všeho, že pro desítky, stovky a tisíce celkem vlivných lidí je to, že by rakovina zmizela, nebo šla léčit snadno, naprosto černej scénář, protože by na tom provařili mega prachy. Tudíž variantu, že kdyby se objevil nějakej přírodní široce dostupnej lék na raka, že by ho radši stopili, aby se to nedostalo na světlo, nepokládám vůbec za blbost.
U běžných doktorů a akutní medicíny tenhle problém není a ani nehrozí, protože lidi se furt budou rozbíjet, furt kolabovat, furt bude koho sešívat a koho operovat. Jenže u léčení chronických stavů je vyléčit pacoše nežádoucí. Zdravej neplatí. Mrtvej ale taky neplatí. Jo ale chronicky nemocnej, kterýho je nutný léčit desetiletí, ten sype, to je dojná kráva a cvaká rád. Proto někdo říkal, že západní medicína je špičková v řešení akutních stavů (havárie, operace, záchranka, atd) ale selhává v řešení chronických stavů. A to dává smysl.
Děsný jsou ekoaktivisti. Jeden čas měli smysl, jenže když zmizely akutní hrozby, tak se začalo vymýšlet, co dál no a nakonec se to dostalo do stádia "boj s globální klimatickou změnou", která je teda na nekonečno, protože klima se mění pořád, což znamená, že vždycky je něco, co se dá označit jako problém (je moc tuhá zima, klimatologové bijí na poplach-je moc mírná zima, klimatologové bijí na poplach- je horký léto, klimatologové…….), vždycky se dá tvrdit, že je to způsobený lidskou činností a dokládat to pomocí nějakých spekulací, nesmyslů, atd., strašit lidi nějakýma nevyhnutelnýma katastrofama v budoucnu (třeba že dojde ropa, která dochází průběžně tak už od šedesátých let), případně že se zvednou hladiny oceánů o 0,002mm, což způsobí hroznej holofaust, atd. Sranda je, dělat ty předpovědi hooodně dopředu, protože a) jim to nikdo neotříská o čumák, když se to nestane b) dá se apelovat na "odpovědnost k budoucím generacím" a těžit z toho prachy skrz "princip preventivní opatrnosti", kdy teda nevíme, jestli ta věc je k něčemu, ale radši jí zavedeme, jinak bysme toho mohli v budoucnu litovat. Samozřejmě nejsou prostředky jak vyhodnotit co funguje a co ne.
No a když to nevychází? Tak se to zakecá. Podle nějaký světový známý organizace přes klima mělo být do roku 2010 asi 50 milionů klimatických uprchlíků, no tak to se nepovedlo a asi se to už nestihne :-D tak celá ta prognóza z jejich stránek zmizela. A dál je to dost podobný.
Proto se nikdy nestane, že by se jako podařilo "vymýtit rasismus", "integrovat tu a tu menšinu do společnosti", "vyřešit údajnou diskriminaci sexuálních menšin", "zabránit globálnímu oteplování", ne. Pokud by to náhodou takhle nežádoucně vypadalo, bude nutný zase vytvořit něco úplně rasistickýho, co popudí většinu, aby tu pak mohli označit za rasisty, případně vyrobit novou sexuální menšinu, třeba "třípohlavní Pyrolišky" (ano, byly zaregistrovány dva případy na světě, je to celospolečenský problém :-D ) a vrtat se v tom dál, no a nebo bordelit dětem hlavy od útlýho věku, aby si pak samy se sebou neporadily a bylo zase co řešit. Nebo se zase počká na nějakej výkyv v teplotě (jedno kterým směrem, protože příznakem oteplování může být ochlazování, příznakem přebytku vody sucho a nedostatku vody povodně) a bude se zase plašit s ekologickou hrozbou způsobenou třeba moc velkým objemem výroby plyšových jezevců.
Jak to říkal ten bouchač v 1984, "Vždycky bude něco, proti čemu se bude dát bojovat" a to tady platí úplně přesně. Je naprosto dementní myslet si, že jako těmhle "teda ustoupím a budu mít klid". No ani kulový, těmhle když ustoupíš, tak klid nebudeš mít absolutně nikdy, protože přijdou zase s něčím dalším.
Různý organizace, ačkoliv můžou být ze začátku správný a prospěšný, se často (ne vždy) stanou pozdějc něčím jako je virus, kterej dojí svýho hostitele, ale přitom ho vraždí. Autoimunitní porucha, když není skutečnej nepřítel, musí se nějakej vyrobit. Takhle fungujou alergie. No a proto potom dementní aktivisti otravujou a chtěj pořád nový a nový omezování občanských svobod a práv v rámci boje proti nějakýmu šílenýmu nepříteli kterýho si vytvořili, nebo v rámci řešení nějakýho úplně nesmyslnýho tématu, co si vycucali z prdele.
No a neomarxisti a ti různý exterminátoři bílý rasy tuhle bandu právě využívají, protože ta za ně dělá často tu nepopulární práci.
Nejvtipnější je, že tolik těch zevlů z neziskovek, který denně pracujou na tom, aby člověku sebrali zas nějaký právo a svobodu, nebo aspoň prachy, si člověk platí ze svých prachů z daní. Když si představím, že mi stát sebere skoro polovinu z toho, co vydělám a financuje se z toho nějaký takový übervemeno jako Dienspivson, kterej od probuzení do usnutí jen vymejšlí, jak mi zkomplikovat a zmrvit život, případně mě znevýhodnit ve prospěch nějaký svojí "svěcený krávy", jde na mě vomitus.

Čas od času je tyhle struktury nutno propláchnout, pročistit a "zformátovat", jako když se přeinstaluje operační systém na kompu, ve chvíli, kdy se moc zanese a rozbují, protože jinak tyhle bující struktury udusí a zahubí celou společnost, která se pod vahou těch jejich zhovadilostí zhroutí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama