Je tak fajn si protiřečit - člověk může blafat co ho napadne a nepřipadat si jak hňup

11. července 2016 v 9:18 | Řezník
 1. Jdeme ničit. Pojem "doublethink" jsem zmiňoval opakovaně, v definici podle Orwella, znamená to "říkat dvě protichůdné věci a oběma zároveň věřit". Český výraz je "dvojí myšlení", nebo "podvojné myšlení". Jak to naťuk DFens, teď okolo Brexitu se to tím všude hemží a nejen okolo Brexitu, k tomu se dostanu.
  Kupříkladu. "Referendum o vystoupení z EU je špatné, protože plebs nemůže o takhle důležitých věcech rozhodovat sám". Oproti tomu "referendum o vstupu do EU je fajn, protože lidi demokraticky ukázali, co chtějí".
  "Pro vystoupení hlasovali jen důchodci, lůzři, dementi a socky a proto je potřeba to referendum zneplatnit". Oproti tomu, kupříkladu stejný důchodci, lůzři, dementi a socky mohli hlasovat předtím pro vstup a tam to nikomu nevadilo. A jinde, samy multikulti krávy prohlašovaly, že "hlas jako hlas", takže hlas britskýho celoživotního plátce daní je ekvivalentní jako hlas nějakýho Hakuna Matata, kterýho před rokem vyklopili z člunu a od tý doby žije na dávkách. Takže když "hlas jako hlas", kde je kurva problém že hlasovali starci a socky?
  Spousta vohnoutů, lůzrů, dementů a sociálů volí ČSSD a Ozubený pleši to vůbec nevadí.
  Co dál. Demokracie. "Demokracie je fajn, když hlasování vyjde podle našeho". "Pokud vyjde jinak, je vyjádření vůle většiny nedemokratický a hrozbou pro demokracii". Viděno nááádherně na český prezidentský volbě, kdy vyhrál Zeman. A roky potom. Spousta těch, co mají neustále demokracie plnou hubu, se prostě nesmířili s tím, že to nedopadlo po jejich a "bylo to špatný", "hlasovalo se blbě", "lidi byli zblblý propagandou"……..stejný jako rakouský prezidentský volby. Když to nakonec dopadlo hezky po neomarxisticku (vyhrál Zelenej), tak "fajn, zvítězila demokracie". Kdyby si stejným postupem většina lidí zvolila toho vlastence, byla by to "hrozba pro demokracii, výhra populizmu, propagandou zblbý chudáci, volili jen ksenofobové, volili jen lidi s nízkým IQ, mělo by se to zneplatnit", atd., atd.
  "Diktatura je špatná", ale jen, pokud to není tak, že něco nařídí Evropská Komise. Protože Evropská Komise ví všechno nejlíp a kdo má kecy proti jejím nařízením a odmítá se bez okolků podřídit (jinými slovy odmítá diktaturu) je špatnej, blbej, divnej, určitě ještě rasista a volil by Konvičku.
  Umlčovat lidi za názory je fuj a fuj a fuj, pokud to teda nejsou lidi s nesprávnými názory, to je pak totiž fajn. Kupříkladu zakázat na netu propagaci homosexuality (kupříkladu Rusko) je totalitní a nedemokratický, zakazovat kritiku islámu a trestně stíhat kritiky islámu je paráda, demokratický a chraní to demokracii. Jo a svobodu. Tu hlavně.
  Omezení přístupu na internet je fuj a zlo (Čína) a ta země je totalitní. Ale ANOČSSD navrhovalo omezení internetu kvůli ochraně proti "xenofobním výrokům" a to je fajn, kritici Číny a Ruska nadšeně hýkali.
  Zavírat lidi za kritiku politiků je špatný, ale zavírat lidi za kritiku menšin je dobrý. Mělo by být právo kritizovat náboženství a dělat si z něj prdel, pokud to teda není islám, pak je to špatný, xenofobní, rasistický, fašistický a etalon zla.
  Jdeme do Ameriky. Když bílej fízl zastřelí černocha, je to zaručeně rasizmus. Když Zimmerman zastřelil Martina (sebeobrana, čistá), taky se o rasizmu řvalo. Když teď radikální nigga postřílel pět bílejch poldů, jednoznačně to rasizmus není, on byl prostě vyšinutý a divný a stejně za to může AR 15.
  Chlap vystřílí gejklub, může za to zbraň, protože jí měl. Halasně u toho deklaruje, že střílí za Aláha a za Bagdádího, ale rozhodně to nesouvisí s islámem.
  Zpět do Čech, netový diskuze. Rasisti nejsou ti, kdo vytváří stránky typu "když je bílá, není to znásilnění", nenene, rasista je ten, kterej prohlásí, že to je fakt rasistický :-D
  Když ženskou znásilní běloch, rozhodně, ale rozhodně, ale nenene vůbec ne, to není ani trošku její chyba (kupříkladu že jde v noci zpitá ve vyzývavých hadrech). Pokud jí ale obtáhne muslimskej migrant, je to prostě její chyba, protože šla sama (!) okolo nějakýho jejich pelešiště (!!) a dokonce v hadrech který se neslučujou s islámem (!!!) tak co jako čeká. Obojí argumentaci používají ti stejní lidi.
  Mlátit lidi je eklhaft, pokud nemlátíte ty, co říkají špatné věci, pak je to potřeba. Když policajti bijou lidi, co protestujou proti migrantům, je to super, když jim vyrvou z pracek českou vlajku, je to super. Když policajti zbijou lidi, co protestujou proti Číňanovi, je to totalitní humus a když jim u toho zlámou tibetský vlajky, je to überhumus.
  Odposlechy v Rusku jsou nedemokratický, odposlechy v Čechách jsou fajn, chrání lidi před xenofoby.
  Überdebil Kohout si vyhoní oliheň v Polsku v kostele, rozhodně není žádnej "křesťanofob" a nikdo ho nepranýřuje za hanobení náboženství. Konvičkovci udělaj obscénní exces před meshitou (ne že bych to schvaloval) a stejný lidi řvou, jak je to nízký a blééé.
  Tak. Už. Kurva.
  Vidíme, že celej neomarxismus a tahle levičácká humanistická multikulti antirasistická zblblost je postavená na doublethinku, dvojím metru, rozdílným přístupům a diskriminaci. Ještě kupříkladu, "je špatné, špatné, špatné, při výběru pracovníka přihlížet k pohlaví------proto musíme zavést kvoty na zastoupení žen, aby se muselo vybírat podle pohlaví".
  Feministky protestují proti protestům vůči sexuálnímu násilí na Evropankách, protože "ty protesty jsou stejně rasistický" (a ty napadený Evropanky si za to stejně můžou samy, protože jsou hezčí než já, feministická muslimofilní marxistická kopie Anduly Šabatový, o kterou by si nezasvinil kudlu ani Michael Mayers).
  Pomalu kdykoliv nějakej multikulturní zblblík promluví, tak si kadí do krku. U některých se mi vybavuje ten výrok z knížky od Kinga, "Pod kupolí", kde tam o jednom prohlásili "Ten chlap sere z obou stran." Kecy těch multikulti humanistů se nesou v duchu "Demokracie je ta nejvyšší meta a je potřeba jí hájit za všech okolností ----ale jen do chvíle, dokud je to demokraticky po našem. Jak to vypadá, že by si lidi zvolili něco jinýho, na demokracii serem, vnutíme jim to zákonem a silou a hlasovat by měli smět jen ti, kteří jsou zasloužilí, prověření (a je jasný, že budou hlasovat správně)."
  Velice, velice se podobají komunistům, proti kterým se pořád perorálně vymezujou. Ona se ta nová levice od tý rudý bandy moc neliší a ten vzdělávací systém je tím tak zasviněnej, že vznikají jinak velmi chytrý lidi, kterým ale nepřijde divný, že jednou půlkou huby obhajujou princip demokracie a svobody a druhou půlkou huby policejní stát. Orwell byl génius.

  Tak a teď si trochu (pořádně) kopnu do vlastních. Nejlepší a největší doublethinkaři, který mám tu čest slyšet a občas poslouchat, jsou mnozí křesťanský kazatelé, představitelé kalvinistický doktríny.
  Ujasnění pojmů. Kalvinismus je křesťanský učení pojmenovaný podle kazatele Jana Calvina (Kalvína), ze Ženevy. V mnoha mnoha věcech s ním na sto procent souhlasím, ale ne už s mnoha jeho pohrobkama v dalších věcech.
  Kalvinismus má pět základních nosných předpokladů, zde viz wikipedie.
  úplná zkaženost (angl. total depravity) - V důsledku prvotního hříchu se člověk stal otrokem hříchu a kvůli své zkažené přirozenosti není schopen z vlastní vůle zatoužit po následování Boha. Všechno, co člověk v tomto stavu dělá, je proto hřích.
 2. nepodmíněné vyvolení (unconditional election) - Bůh si od věčnosti vybral ty, které chce přivést k sobě. Toto vyvolení není podmíněné zásluhami nebo vírou, ale je založené výlučně na Boží milosti.
 3. ohraničené smíření (limited atonement) - Kristova smrt na kříži je cenou jen za hříchy těch, nad kterými se Bůh rozhodl smilovat. Nevztahuje se stejným způsobem na celé lidstvo, ale její moc vykoupit se omezuje jen na vyvolené.
 4. neodolatelná milost (irresistible grace) - Boží vyvolení překonává všechny vnější překážky i odpor konkrétního člověka. Není možné odolat vlivu Ducha Svatého.
 5. zachování svatých (perseverance of saints) - Každý, kdo byl jednou vyvolen pro spasení, už nemůže být zavržen. Kdo např. odpadne od víry, byl buď od začátku předurčen k zatracení, nebo - pokud je vyvolený - se v budoucnosti k víře vrátí a bude spasený.
Když dáme první písmena těch pěti bodů za sebe, zkratka je TULIP. Až na to někdy narazíte. Tak. Zaprvý. Jak vidíme, těch pět bodů na sebe navazuje. Prostě, navazuje, jeden nedává smysl bez toho předchozího, protože je to konzistentní věroučnej systém. Tudíž mě strašlivě ničí lidi, kteří prohlásí "já jsem kalvinista, ale ne pětibodový". Říkám, ehhhh, jak je to jako možný? Vždyť to na sebe navazuje, vyhoď z toho jeden ten bod a už to nedává smysl (kdo mi chce oponovat, může, nechť si to ovšem promyslí důkladně). To je jako "jo, jasně, výroba dítěte, ale vynechám početí, to tam být nemusí. No a porod, ten je tam taky celkem zbytečnej." Vznikne mi něco? Něco možná, dítě ne.
Jdu stavět střechu, jo trámy? Kdo by je tam dával, frknem tam rovnou krytinu. Stane se co? Zkydá se mi to na palici, jasně.
To ještě ale není to nejhorší. Ti kazatelé, do kterých budu rejt, jsou pětibodový, aspoň v tomhle jsou konzistentní. Jenže. Jak víme, v kalvinismu je spasení člověka (záchrana od pekla) jedině, jen a pouze, Boží práce. Člověka rozhodnutí nebo jeho vůle v tom nehraje roli žádnou, naprosto žádnou, vůbec žádnou a Bůh buď člověka předurčil do nebe, nebo do pekla.
Prostě, pokud jsi vyvolen, tak za tvoje hříchy Kristus zemřel, Bůh ti dá víru v něj, ty uvěříš, začneš se chovat správně, půjdeš do nebe. Pokud jsi vyvolen nebyl, Kristus za tvoje hříchy nezemřel, ty v něj neuvěříš, nezačneš se chovat správně a půjdeš do pekla. To co předurčí tvůj věčnej úděl je to, "byl jsi vyvolen-ano/ne". Tečka. Což ovšem určitý sortě kazatelů nebrání v těch svých řečech pořád přehazovat odpovědnost za svůj věčnej ortel zpátky na jednotlivce, ve smyslu "čiň pokání (ale to opravdový, ne nějaký falešný) jinak půjdeš do pekla", "kontroluj se, jestli nežiješ v hříchu, jinak taky můžeš odpadnout a půjdeš do pekla", "pokud si nejsi jistý, že jsi spasen, tak čiň další pokání, pros Boha ať tě znovuzrodí…." Eh. Neříkají náááhodou, že to na člověku nezávisí? Že se člověk, pokud není vyvolen, nemůže pro Boha sám rozhodnout? Že pokud nebyl vyvolen, tak ze něj Kristus nezemřel a on i kdyby se příčně přetrhnul, tak do toho pekla stejně půjde? Tak jak má co činit, jak má prosit, jak se má snažit, když není vyvolenej? Stejně to udělat nemůže, nebo třeba jako může, ale ne tak, aby se to počítalo. A pokud vyvolenej je, tak to všechno udělá Bůh, bez ohledu na to, co ten člověk dělá teď, protože teď to třeba ještě neprobíhá, ale proběhne to v budoucnu.
Má teda smysl toho člověka kontrolovat, napomínat, varovat, kibicovat, když na něm stejně vůbec nic nezáleží? Ne. To je jak řvát na ležícího v komatu "jseš v komatu! Jseš v komatu! Musí ti přijet sanitka, nebo umřeš, slyšíš? Musí ti přijet sanitka nebo umřeš!" Hezký. Udělá on s tím něco? Ne. Proč teda radši nešetřim kyslík? Ok, budiž, to by teda nebylo ještě nejhorší.
Nejhorší je, že tahle skupina (jmenovitě Piper, Paul Washer, R.C. Sproul, A. W. Pink a další a další a další) si vytvořili doktrínu o "falešný víře", tzn., že jsi jako v Krista teda uvěřil, ale ne tou "opravdovou" vírou, skrz kterou můžeš být spasen, ale nějakou jako "falešnou", která se nepočítá a je ti úplně na nic. Buď od ní odpadneš, nebo teda zůstaneš falešně věřit až do závěru, ale ono je to úplně fuk, protože stejně jsi vyvolenej nebyl a stejně půjdeš do pekla. No a pak je tak dvě třetiny jejich kázání plný toho, jak se máš kontrolovat a poznávat, jestli máš opravdu tu pravou víru, nebo tu padělanou, jestli jsi teda "skutečný věřící", jestli náhodou není důvod domnívat se, že jsi jen "falešný věřící", no a spousta dalších výroků o tom, jak že jsou ti lidi hrozný, protože "žijou v hříchu a odmítají Krista".
A já říkám "kurvanoha, oni jako někoho odmítají? A není to teda podle vás tak, že nejsou vyvolení, tím pádem nemůžou vůbec jinak, než odmítat, protože přijmout ho prostě nemůžou? I kdyby třeba chtěli?" Celkem mi to přijde jako řvát na mentála, "jak si můžeš dovolit, se nechat narodit jako mentál? Co si to jako dovoluješ, to jsi fakt přehnal, kdyby Bůh chtěl, tak z tebe může udělat normálního hned, tak jak se opovažuješ zůstávat mentál???"
Plus samozřejmě, jak všichni ti "falešní věřící" a nevěřící skončí v pekle a dobře jim tak, protože si za to můžou sami, tím, že "odmítli Krista" a "nečinili pokání" a "odmítli skončit s hříchem"……což by bylo na místě, kdyby…..podle jejich vlastní doktríny měli ti lidi možnost odmítnout (nebo přijmout), možnost činit nebo nečinit a možnost skončit s hříchem, jenže, podle nich oni tu možnost prostě nemaj.
"Všichni lidi by chtěli do nebe, jen nechtějí, aby tam byl Bůh, až se tam dostanou", Paul Washer (ten je vůbec v tom kecání mimořádně aktivní). Heh, Paule a není to náhodou tím, že oni byli předurčeni aby tak dopadli? A že nemají vůbec možnost přemýšlet jinak, protože, když jsou teda úplně zkažení v hříchu, nemaj vůbec nijakou kapacitu se pro Boha rozhodnout a s tím hříchem chtít přestat? Pokud nejsou vyvolení a tihle tudíž nejsou?
A další, jak jsou na světě levárny a bordel kvůli tomu, že lidi "neposlouchají Boha". Jo, jasně, to je pravda, ale když to říká tahle skupina, zas to dostává zvláštní pachuť, protože prostě ti, co nejsou vyvolení, nemůžou Boha začít poslouchat, protože prostě to nedokážou. Když se někdo narodil jako "modrej", přičemž existence ve stavu "modrej" zahrnuje i "pořád chtít zůstat modrej" a ten člověk ani jedno z toho nemůže změnit, může to změnit jen Bůh, tak proč toho člověka buzerovat a prudit, za to, že je "modrej"? Má nějakou možnost volby, změny, čehokoliv? Ne. Buď to Bůh udělá a pak ho změní do stavu "bílej", no a nebo neudělá a pak ten člověk prostě bude "modrej" a bude chtít zůstat "modrej", protože to tak je. Zebra si taky nezmění svoje pruhy, ona asi ani neví, že je má.
Tudíž u týhle skupiny, vždycky když rozjedou ty svoje teze o těch "moc fuj a ošklivých falešných věřících, kteří jsou špatný, protože nepřijali Krista doopravdy" a o těch špatnejch hříšnících ze světa, který způsobujou to zlo, protože "odmítají Krista a odmítají poslouchat Boha", napadá mě jen "držte už, kurva, hubu, nebo si okamžitě přestaňte protiřečit, protože takhle to vypadá, že ani nechápete, co sami učíte". Ano, všechny ty jejich výroky by začaly dávat smysl, pokud by opustili doktrínu dvojího předurčení (předurčení do nebe/předurčení do pekla) a uznali, že člověk má svobodu se rozhodnout uvěřit, nebo neuvěřit, poslechnout Krista, nebo neposlechnout, podřídit se Bohu, nebo nepodřídit, no, ale tohle oni tvrdošíjně odmítají.
A nepřiznají si, že pokud platí doktrína dvojího předurčení, tak za to, že jsou na světě hříšníci a páchají hříchy, nemůže nikdo jinej, než Bůh, protože je nepředurčil ke spasení, předurčil je ke smrti v hříchu, no a tudíž nese odpovědnost za to, že lidi zůstávají hříšníci a nevyhnutelně páchají hříchy. Jenže to oni prostě neřeknou, protože v Bibli je napsáno (a je to pravda, ona Bible je pravdivá komplet) že Bůh je milující. No a to se s představou Boha, který drtivou většinu lidstva předurčil k plácání se v hříchu a tím pádem ve zle a následně k věčnýmu utrpení v pekle (kterýmu bude předcházet teda soud, jenže opět, pokud platí dvojí předurčení, bude ten soud jen spíš komedie, fraška a něco jako "politický proces", než spravedlivej soud - "ty jsi odmítnul přestat hřešit, sice jsi nemohl, nešlo to, ale to je fuk, no a ty jsi odmítnul věřit v Krista, no, sice jsi taky doopravdy uvěřit nemohl, ta situace je něco jako - můžeš dostat milost, když si podepíšeš žádost, ale předtím ti uřízneme obě ruce- no tak mazej do pekla, protože si to zasloužíš. Sice jsem rozhodl, že tam půjdeš, než ses narodil, ale stejně je to spravedlivej proces") dost jako tluče.
Čiže neustále vykládají věci typu "koukej dělat to, to a ono, jinak se třeba ukáže, že si tě Bůh vůbec nevyvolil a to bys byl teda pěknej ksindl" a nejhorší je, že to nedělají schválně, ale opravdu těm naprosto protichůdným tezím sami věří.
To z nich dělá suverénně nejlepší doublethinkery, který znám.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Annie Annie | E-mail | Web | 11. července 2016 v 12:15 | Reagovat

Díky za dobrý příklad s EU, ano přesně tak to je – lid se může rozhodnout, jestli do žraločí pasti skočí, ale už se nemůže rozhodnout, jestli se s ní pokusí uplavat.
Svalovat volbu vystoupení na sociálně či ekonomicky slabší skupiny je nesmysl, neboť například lidé v důchodu jsou lidé všech možných socioekonomických skupin. Chtějí nám snd z EU říct, že starší lidi jsou odpad a budou vlit jen mladí, jejichž názory jsou ještě dost zohnout pomocí propagandy?
Dále onen hlas jako hlas je také nesmysl – měli by volit  pouze voliči poučení o historii, politickém systému a vývoji Evropy a Velké Británie. Citování Koránu zpaměti bez jiných vědomostí nelze, opakuji nelze v Evropě považovat za dostatečné vzdělání opravňují k volbě.
Diktatura je špatná a proto žijeme v diktatuře ještě horší než byl komunismus. Komunisté nám aspoň neříkali, jaké máme používat žárovky.
Možná se časem dočkáme toho, že budeme heterosexuální bílou rodinu s dětma vystavovat v muzeu jakožto vyhynulý druh. Máma, táta, děti, pes, kočka, prostě normální, nudná familie.
Všechno je to o politické korektktnosti.
Bílá rasa evidentně trpí pocitem, že něco hodně zvorala a musí se omluvit a odčinit to celému světu. Bílá rasa dala lidstvu stovky tisíc vynálezů! Proč nebyla žárovka vynalezena v Africe nebo Jižní Americe?

2 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 11. července 2016 v 19:41 | Reagovat

Je to jako s těmi zarytci, co odmítají jíst maso a přitom možná konzumují řepkový olej, který obsahuje geny z krys. To se stává.

Jinak ale na doublethink si musíme zvyknout. Žijeme přece v duálním matrixu, kde jedno nemůže existovat bez druhého. :-)

3 reznikuvrajon reznikuvrajon | 13. července 2016 v 12:31 | Reagovat

Řepkovej olej obsahuje geny z krys?

4 reznikuvrajon reznikuvrajon | 16. července 2016 v 11:10 | Reagovat

Annie: jo, přesně jak říkáš, část blbečků trpí pocitem, že běloch se jako musí kát za historii a vnucujou to všem.
O tom už jsem psal ve starších článcích.

Jinak všem děkuji za čtení a reakce :-)

5 Jitřenka 76 Jitřenka 76 | E-mail | 21. února 2018 v 16:46 | Reagovat

Moc vám děkuji za tu druhou část článku.Pozorně sem vše četla a ,jako věřící budu přemýšlet vážně o tom všem především o P.Wosher.Ja totiž do dnes sem nevěděla ,že on zastává tu Doktrínu Kalvina.!Já osobně na to mám jiný pohled z Bible a nevěřím v mé mysli ani srdci ,jak to vykládají ty zastánci.Dlouho už sem chtěla vědět další názor na toho může John P.A ty další co jste trefně zmínil.Znam je už dlouho...mám je odposlouchané.A jistě i oni mají určité střepy pravd z Bible to ano.Ale? Právě...jsou to už jenom střípky polopravd.A já hledám celou Pravdu ! A vím že tu mi dá jenom Ježíš Kristus! Ne lidé.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama