Tet 2.0

1. července 2016 v 9:44 | Řezník
Tak čemu dupneme na krk teď. Poblíž nějaký meshity v Dojčlandu našli veeeelkou gromadu Kalašnikovů, když pomineme obligátní kecy, že to nemá nic společnýho s islámem a zapomeneme na ten vtipnej paradox, že řadovej Fric nemůže mít ani teleskop, blbě se na něj dívaj i za pepřák a tady nějakej Abdul Ibn Chumaj přehazuje AK vidlema, napadá mě jedna věc. Podobný nálezy by asi dělali Amíci v 68 ve velkých jihovietnamských městech před ofenzivou Tet, kdyby se teda tehdy neflákali, ukolíbaný myšlenkou, že ta válka už je hotová a že za chvíli to spláchnou.
Ono totiž došlo k tomu, že v rámci příprav na svátek Tet (velkej budhistickej) docházelo k velkýmu pohybu (ano, migraci) obyvatel Jihu, kdy se hodně lidí z venkova sunulo do velkých měst, na ty oslavy a za rodinama a podobně. Čehož využil Viet Kong, aby v přestrojení za řadový Jižany (on totiž Viet Kong byli Jižani, nikoliv Seveřani, Viet Kong byla frakce Jihu, usilující o připojení k Severu, Sever je podporoval, proto se ofenzivy Tet účastnily i jednotky NVA, v množství nemalém) natahal spoustu bojovníků do velkých měst. Jmenovitě Saigonu, Hue, ale i dalších. A vozili zbraně, který rozstrkali všude, měli to zamaskovaný v různým zboží, v rakvích, klidně pod mrtvolama, zakopávali je na hřbitově, atd. Přesuny kombatantů probíhaly dlouho předem a přesuny zbraní taky. Primárně šlo o zbraně pěchotní, tzn Kalašnikovy, čínský kopie Kalašnikovů, kulomety RPK, Děgtarjev atd, pancéřovky RPG 7 a podobně, asi se čas od času objevilo i něco většího. Těžkou mašinologii pak používali jinde, to se jim moc nedařilo do těch měst protáhnout.
No a v jednu chvíli spustili koordinovanou akci, kdy NVA a Viet Kong zaútočili na většinu amerických základen na území Jihu, v tu samou chvíli bojovníci VietKongu a NVA ve velkých městech navlíkli černý pyžama, vykopali zbraně a rozpoutali řachandu, napadli kupříkladu americkou ambasádu v Saigonu, americký letiště Tan Son Nhut, obsadili vlastně městou Hue a prezidentskou citadelu, kterou pak Amíci a ARVN horko těžko dobývali zpátky, na Hue bylo vypáleno asi 8000 těžkých granátů z amerických válečných lodí, řečeno slovy jednoho americkýho důstojníka, "Abychom to město zachránili, museli jsme ho zničit". No, rozstřílelo se to tam na sračky.
Viet Kong a NVA sice prohráli, hlavně (vlastně jedině) kvůli americký armádě, ale závar udělali.
Dá se Tet zopakovat dneska? A udělat z velkých evropských měst Hue, nebo, ještě líp, Groznyj 2? No, jak vidíme, vozit sem kombatanty v přestrojení za "uprchlíky", není těžký, to se děje. Francouzi (tajná služba) prej registruje asi 3000 islámistů (nikoliv muslimů) a už je nestíhá sledovat, dejme tomu, že každej indoktrinuje pár dalších, na to, aby udělali závar ve městech, nepotřebujou žádný špičkový bojovníky typu Džochar Dudajev, Šamil Basajev a podobnou elitu, tam stačí debil co má dvě ruce, dvě nohy, jedno oko a umí mačkat spoušť a mířit směrem od sebe.
V Tetu bylo nasazeno asi cca 100 000 bojovníků Viet Kongu a NVA, (asi o 61 000 přišli a neschytali to všichni, takže je to dost konzervativní odhad), na celym území Jihu. Vezmeme teda Německo. Dali by tam dohromady 100 000 bojovníků, basmači? Podle mě v pohodě dali, protože jen přes milion je těch nově příchozích a stačí když se zapojí jeden z deseti. Plus nepočítám s indoktrinací a zapojení mnohých z těch, co už tam dávno jsou. Ano, navozit zbraně pro sto tisíc bojovníků by možná chvíli trvalo, ale oni jich tolik zdaleka nepotřebujou.
Oni totiž nepotřebujou ten Dojčland dobýt, stačí rozložit. Tak dejme tomu, že by třeba v Berlíně dali dohromady 2000 mužů (s prstem v nose a i se zbraněma) a na totální paralyzování města to stačí. Vezmeme dejme tomu pár kulometčíků, který v určitěj čas, ideálně v době nějaký dopravní špičky, zahájí palbu na důležitých křižovatkách, něco rozstřílí, něco vyděsí, vznikne totální dopravní zácpa jak z apokalypsy. Celý město se totálně dopravně zadře. Protože do toho přijde pár explozí, nebo shootoutů na zalidněných místech. Všechno se dá do pohybu, jenže důležitý křižovatky budou pod palbou. Ha. Nikdo nikam, panika a chaos. Policajti samozřejmě zareagujou, jenže v tu chvíli dojde k velkýmu zabíjení (dejme tomu pětičlenný týmy s automatama) ve stovce obchodních center a ti budou mít za úkol a) kosit b) to centrum jakoby "držet". Poldové a zásahovky se přednostně vydaj tam. A když budou zkoušet ty centra obkličovat a zahájit boj ve stylu zásahovky, tzn obklíčit, průzkum, pak vpadnout, vykašit teroristy…..budou napadeni odjinud, záložními týmy, který budou mít dejme tomu dvacet členů, ale bude jich míň. Tohle fakt nebudou čekat a obecně dostanou do koulí, minimálně je to pěkně rozhodí (takhle se to dělalo v Čečensku). Běžný policajti brzo zjistěj, že maj obrovskej problém, protože a) protivník má značnou palebnou sílu b) pokud to budou provádět stylem "někde opískovat hlídku, zbalit zbraně, zahodit hadry, vmíchat se mezi civily a přesunout se jinam", budou mít velkej problém je vůbec detekovat a začít efektivně likvidovat. Zásahovek bude pár a ti budou mít plný cvičky s těma bitkama u obchodních center.
Během chvíle poldum dojde, že jsou fakt pořádně v prdeli a začnou prchat. Případně, ti, co tam budou mít rodiny, se v tom bordelu půjdou přednostně starat o ně. A ti, co budou mít rodiny v dalších městech, mnozí zmizí a půjdou se starat o ně tam, protože si nebudou jistí, jestli to samý nenastane i tam (příklad jihovietnamských výsadkářů u An Loc, myslím). Do toho chaos s civilistama. Poldové teda dostanou do koulí, stejně jako dostali ti jihovietnamský v Saigonu a Hue.
Na řadu přichází armáda.
(Poznámka, to jsem si tady jen tak zaspekuloval, jak by to mohlo probíhat, scénářů je milion, ale všechny zahrnujou to, že policajti už dávno nejsou připravený na skutečný násilí zahrnující několik set střelců, tudíž to přestanou zvládat a tudíž pozice vykliděj, protože nikdo se nechce nechat zastřelit, že jo, no a vyvolání totálního dopravního záseru parádně pomůže).
Armáda. Německá armáda je ve stavu bojový připravenosti asi jako boxer těžký váhy v penzi, po infarktu, dvojitým bajpásu, s morbidní nadváhou. Na vozejku. Ergo vůbec. Ze spousty kasáren maj ubytovny pro migranty (a pokud ti se zapojej jen pasivním odporem, ty vojáky stejně zdržej). Než se zkoordinuje nějaká akce, potrvá to. Zaprvý, musí se zjistit, co se vlastně děje a krávy musí vydat nějaký povely. Musí se vydat munice, do bojových strojů, kterých většina akorát stojí někde v garáži, se musí natankovat palivo, vyhnat z toho krysy a pavouky, zjistit, jestli ty třeba tankový kanony, ještě vůbec střílej, když to tam leží ve skladišti a jestli náhodou není potřeba opravit hlavně, atd.
Jediný co bude schopný okamžitýho nasazení jsou nějaký rychlý jednotky, jenže ti zase nedisponujou těžkou technikou. Takže boj bude probíhat s tou nejhorší alternativou, tzn čištění města čtvrt po čtvrti, blok po bloku, barák po baráku, přesně to, s čím měli Američani takovej voser ve Faludži a podobně, přesně to, s čím měli Rusové takovej šílenej voser v Groznym, stejně to, co se děje Asadovu vojsku v Sýrii. Ty baráky jsou vysoký, každej má milion oken, spousta je pak už mimo dosah elevace tankovýho kanonu, nebo kanonu z M3, Bradleyho, Warriora, nebo co teď Němci používají, perfektní střílení na ně zezhora, z RPG, jasně, Amíci, Rusáci i Asadovci se poučili, že jezdit s tankama mezi barákama je tak jako docela o hubu, ale místama se tomu stejně nedá vyhnout.
A ten postup, co použili Američani v Hue, nebo Rusové v Grozným, masivním nasazením dělostřelectva, tankový střelby, leteckýho bombardování a v případě Rusů i termobarických náloží ty protivníky zatlačovat, aby je pak pěchota mohla dobíjet, tady půjde použít až potom, co aspoň naprostá většina civilů z toho města zdrhne (což se stane, ale chvíli to potrvá, protože jezdit se nebude dát, všechny silnice budou zadřený - což dost zkomplikuje armádní přesuny pomocí vozidel a v mnoha částech toho vidlákova se budou muset vojáci pohybovat po svejch, což je zase zpomalí, než se za nima těžká technika dostane), ti civilisti stejně nezdrhnou všichni, některý tam uvíznou, některý si basmači vezmou jako rukojmí a štíty, některý budou moc blbý, protože "mám doma všechny věci, přece to tam nenechám", jako při povodních, takže vojáci nebudou moc postupovat nějak extra bezohledně. No, ani z Hue, ani z Groznýho, ani z Faludži a podobně, nezdrhli všichni civilisti, stejně tam byli. S dobytím Hue zpátky se Američani patlali pěkně dlouho, ta bitva trvala od 30 ledna do 3 března, přes měsíc se tam rvali. A to byly americký jednotky ve Vietnamu a jednotky ARVN už ve válečným stavu, tudíž ve stavu bojový pohotovosti, munice, paliva, všeho dost, organizace funkční, atd. Ne armáda, která pořádně necvičí od konce studený války, většinu zbraní má někde zakonzervovaný a maj jen pár kusů v provozu na provádění výcviku a pár na nějaký předváděčky, kdoví pro co maj vůbec munici, atd. No, noční můra.
Rychlý nasazení samo nedokáže dobýt zpátky velký město, uváznou v pomalejch a otravných pouličních bojích, bez podpory pěchoty, tanků a dělostřelectva to půjde fakt pomalu. A tanky a dělostřelectvo než nachystaj….
První bitva o Groznyj trvala tři měsíce, druhá minimálně měsíc, spíš dva. Nutno uznat, tam proti Rusákům byli fakt špičkový bojovníci, na druhou stranu, Rusáci do toho šlapali mnohem víc těžkýma zbraněma, než by si tady Skopčáci dovolili.
Osobně si myslím, že dva tisíce střelců s AK, RPK a RPG, by dokázali město o velikosti Berlína nejen totálně paralyzovat, vylidnit a prakticky vyřadit z provozu na dost dlouho, ale minimálně tak týden, dva, by ho dokázali i držet mimo kontrolu vládních sil. Jasně, nakonec je armáda postřílí, potažmo jim dojde munice a pak je armáda postřílí, většina z nich budou stejně diletanti (takže taky boj nebude trvat měsíce, jak Groznyj a Hue, ale jen třeba týdny) no ale stejně, mrtvol bude dost, chaos bude neskutečnej a škody půjdou do miliard euro.
A Bůh chraň, aby to provedli koordinovaně v několika velkých městech, to by taky mohla nastat alternativa, že se z toho celá armáda Fritzů nervově zhroutí, protože nebude mít prostředky dostat ty města pod kontrolu všechny najednou. Rychlých jednotek tolik není, běžný sily, o těch jsem psal, přesuny, plus na silnicích ten dopravní chaos (což taky basmači můžou jedině a pouze vylepšit tím, že tu tam odpálí most, nebo jen prostě pokropí z kulometu pár aut na mostě a vznikne megakolona, jak první zastaví - mrtví - a další nebudou moct tam, ani zpátky, tak z těch aut vyskáčou, nebo někde odpálit pár bomb na dálnici, jednu a pár kilometrů od toho druhou, tudíž zavřít tisíce aut mezi troskama) což zkomplikuje a zpomalí dopravování posil, zbraní, munice, tohoto všeho, celá země by byla totálně paralyzovaná a otázka je, jestli by armáda zůstala konzistentní, nebo by začala trpět stejným nešvarem, jako ARVN na konci války, že se vojáci mnohde radši rozprchli starat o svoje rodiny, než aby bojovali s NVA a Kongy. Plus to, že jakmile začne takováhle diskotéka a všechny silový složky se koncentrujou tam, v jiných městech, tam, kde se nebude bojovat, vznikne rabování a anarchie, protože, no, nebude to tam mít kdo pořádně dozorovat, že jo.
Což opět umocní přesvědčení vojáků radši se vysrat na boj o Berlín a radši jít do Dýzldorfu dohlídnout na děcka a ženu, aby je tam někdo nekuchnul.
Minimálně dva tejdny by trvala anarchie a chaos a boj a byla by otázka, jestli to teda ta země ustojí konzistentní, nebo se rozloží a všechno se složí.
Někdo by řekl, to není možný zorganizovat. Čistě technicky je, Tet se NVA a Kongům podařilo zorganizovat taky a to ti bojovníci Kongů, kteří se zapojili v počtu desítek tisíc, nebyli spolu v elektronickým kontaktu ani v ničem takovým (to by nebyli ani teď, kvůli sledování), bez jakýchkoliv technických vymožeností se jim podařilo roztahat bojovníky do většiny velkých měst v Jižním Vietnamu, natahat tam postupně zbraně pro ně všechny (a dostatek munice aby jim to vystačilo minimálně na měsíc bojů) a najednou zahájit koordinovanej útok. Sice, ano, prohráli, ale jak říkám, bez US Army by to vyhráli. ARVN by to sama nedala a rozložila by se.
Německý vojsko je na tom podle mě teď stejně, jako ARVN tehdy, lepší morálka, ale výrazně horší technická a bojová připravenost (nejsou nachystaný). Tehdy se Kongům podařilo protáhnout zbraně pro desítky tisíc vojáků, v současný době by stačilo odhadem 20 000 bojovníků, 2000 - 1000 do velkých měst podle velikost, někde by stačila třeba stovka, no a dvacet tisíc Kalašnikovů, pár stovek RPG a podobně, to se dá přivézt, navozit a rozvozit celkem bez větších problémů, jo, něco jim pochytaj, ale něco projde a když to budou vozit trpělivě…..stejně jako ty drogy co se vozej do Evropy a vozej do Ameriky a vozily se do Ameriky i za tý největší války proti drogám, kdy proti kolumbijským atd., drogovým kartelům zasahovala i americká armáda a měli špionážní vybavení a všechno toto, stejně se tam ty sračky vozily dál. Zbraně se budou vozit analogicky stejně.
Když budou opatrný a nebudou chvátat, aby udělali chybu, tohle se zorganizovat podaří a pak celej Dojčland srazej do kolen, minimálně na chvíli. Jasně ho nedobyjou, asi prohrajou a většina z nich zdechne, ale to jim stejně nevadí.
A teď čísla. Do Dojčlandu dorazilo asi milion uprchlíváků. Prej dvě procenta z nich jsou "radicales". Procento z milionu je 10 000, dvě procenta jsou dvacet tisíc a to je těch dvacet tisíc, o kterých jsem mluvil a to jsem vůbec nezohlednil, že si můžou naverbovat další už na místě a celkem snadno naočkovat spoustu těch, který už tam jsou.
Takže když vezmu, že by měli třeba 20 000 střelců a bojovníků no a k tomu třeba sto tisíc těch, co by dělali podpůrný činnosti, třeba dav, pasivní odpor, překážení v kasárnách, překážení na silnicích…..a známe mentalitu těhle blbů, ono by se jich touhle formou spousta zapojila…..kolik tisíc těch debilů figurovalo v tom silvestrovským sexuálním násilí? Třeba 1700 v rámci jednoho města? He? Dát jim AK, cíle, místa kam maj jít a kde se začít rvát…
No, bude prdel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama