Alternativní hipíci a kovový kůň

23. srpna 2016 v 17:02 | Řezník
Onehdá jsem četl článek nějakýho vořecha přemoudřelýho, jak je v Praze moc aut a jak je to fuj a strašný a že tam není žádná pořádná infrastruktura pro ježdění bicyklem, přičemž při ježdění na bicyklu jako že je to všechno mnohem lepší a končil to tím, jak je potřeba prostě omezovat automobilovou dopravu v Praze, nastrkat všude třicítky, aby se jezdilo míň a aby lidi chodili víc zu fus, jezdili sockou a na škarpolezu, přičemž by následně zjistili, "jak krásné a přátelské je město bez aut".
Já teda nevim. Autem jezdim, když se chci dopravit odněkud někam. Když provádím transportní úkon, nepojímám to většinou jako vejlet. Čiže, pokud se mám rozhodnout, jestli na místo určení dolezu za 17 minut, nebo za čistou hodinu, mám mnohem radši těch sedmnáct minut. Moje časový rezervoáry rozhodně nejsou bezedný, osobně považuju 80% času strávenýho někde na cestě za ztracenej, tvrdím, že nejlepší vynález poslední doby by byl teleport. Ano, jasně, čas od času se chci projít, tak jdu. Někam kde to jde, nebo jen tak někam. Nebo, kdybych chtěl někam jezdit na kole, tak taky pojedu, teda, asi, neseděl jsem na tom dobrejch pět let. Osobně vůbec nemám nic, ale opravdu nic proti těm, kdo provozujou cyklistiku jako sport, závodí v tom, provádí klidně ty extrémní sjezdy (což teda já nedělám, protože je mi jasný, že bych se u toho děsivě zrakvil :-D ) atd., já zas lezu do ringu si nechat otloukat škebli, tak ničevo proti.
Ale osobně nepovažuju škarpolez za ekvivalentní dopravní prostředek k autu, protože a) je to použitelný jen část roku, jen za určitýho počasí, prostě v lednu na sněhu ve vánici s tím nikam nedojedu b) nic na tom neodvezu, když potřebuju převézt víc věcí z jedný části města jinam, nevim, jak bych to naložil na škarpolez, abych se na tom nezabil. C) je to pomalý a jak říkám, potřebuju uspořit čas a ne ho plencat na transportní mezičasy. Když můžu být v práci za čtvrt hodiny károu, na škarpolezu bych tam jel suverénně víc než hodinu, to znamená o hodinu dřív vstávat, o hodinu dřív končit veškerý aktivity všude, abych ještě dojel, z toho plynoucí otravný stresy…..jasně, bueno, udělal bych něco pro svoje zdraví. Teda, asi, pokud bych si někde za vlhkýho mlžnýho rána neuhnal zápal plic, nebo napůl spící nesjel do škarpy a netrefil palicí strom. Ale upřímně, to radši dojedu z práce o tu hodinu dřív, navlíknu kecky a půjdu se proběhnout, nebo o víkendu teda bych vzal ten škarpolez a jel na nějakou tůru někam.
Přátelské město bez aut, nevim, mě s autama nikterak nepřátelský nepřipadá. Když jsem byl naposledy na Václaváku, kam auta teda nemůžou, mnohem víc mě iritovaly davy lidí, africký prodejci drog, kurvy táhnoucí na střídání směn z jednoho bordelu do druhýho (nebo něco, co tak aspoň vypadalo), uřvaný vožralové, davy, davy, divný lidi…..no, byl jsem rád, když jsem odtamtud vypadnu. A tohle zahrnuje i ježdění sockou. Jezdím, když potřebuju někam, kam se károu nedostanu, případně, když je to tam metrem rychlejší, je tam problém zaparkovat, případně, když auťák čeká oprava, potažmo chci ušetřit za beňál. Ale, co si to neříct, je to totální znouzectnost a nebýt nucen okolnostmi (který jsem zmínil) fakt do toho nelezu. Už jen davy a mnoho lidí, který nechci potkat a vůbec s nima interagovat, samozřejmě spousta divných lidí, různý potetovaný existence se skelným pohledem, u kterých teda člověk čeká, jestli jim hrábne teď, nebo za deset minut, ožralové, chmatáci, když si zapomenu sluchátka tak ještě musím poslouchat ty kraviny co okolo žvaní a zvuky co vyluzujou při přežvykování……No, děkuji, ale já nechtít toto, mnohem přátelštější mi to město přijde když si sednu do kovovýho koně, dojedu tam, kam chci, aniž by mě někdo otravoval, krkal a prudil, aniž bych se musel s někým otravovat, hlídat si šrajtofli, aby mi jí někdo neprolustroval, atd.
V pohodě, já žádnýho ekologa kterej chce snižovat uhlíkovou stopu, nenutím být petrolhead a jezdit károu, na druhou stranu ať prosím mě sociální inženýři všeho typu nezkouší skrze omezování dopravy ve městě násilím nahnat do socky (kterou občas, jak jsem řekl, jezdím, ale fakt nerad) a nebo na škarpolez a na cyklostezku, což mi všechny dopravní úkony kravsky zkomplikuje. Z doby, kdy jsem ještě dělal na Ruzyni a auto nepoužíval, skoro hodinu a půl mi trvala cesta do práce, hodinu cesta na tréning a hodinu a půl, cca, cesta z tréningu domů, jinými slovy, vyplýtval jsem denně cca čtyři hodiny jen na přesunech. O který jsem musel seškrtat další činnosti, potažmo spaní. Pokud si někdo myslí, že tím, že někomu vnutí takovejhle voser, mu "zvedne kvalitu života", tak, tajemství, Wade? Nezvedne. Jedině mu tím přivodí žaludeční vředy, který jsem z toho vopruzu a sucku, málem dostal.
Teď mi cesta do práce trvá dvacet minut, z práce na box dvacet minut a z boxu domů něco přes třicet, vyplýtvám denně jen asi hodinu, je to znát, víc spím, nejsem jak ohřátá mrtvola, napůl v komatu a nemusím furt někam sprintovat, abych chytnul spoj, kterej se stejně někde zasekne, navazující mi ujede a já budu stejně zevlovat na zastávce další půl hodinu jako king eshol.
Ještě sranda je, že v nějakým tom buse se ukazuje čas na třech displejích, takže to, že máš opravdu zpoždění jako prase a budeš chvátat jako retard, si můžeš ověřit na třech ukazatelích :-D :-D
Nic proti MHD z principu občas stále využívám a má to svoje výhody, nic proti škarpolezu na sport, ale, vy sociálně inženýrský hipíci, nenuťte mi ani jedno na dopravu a nechtějte mě nutit plýtvat mým časem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 25. srpna 2016 v 17:04 | Reagovat

Tak pokud mám práci někde blízko. Třeba nějakých 15 minut pěšky od baráku, jasně, že si vezmu kolo. To je tam člověk za pět minut. Ale jinak taky ne.
Ale aut je opravdu hromada. Je jich čím dál více. Proč to prostě nezařídí tak, že by bez řidičáku člověk nemohl auto vůbec vlastnit? Nebo aspoň, kdyby řidičák dávali jen těm, co udělali psychotest? To by bylo o mnoho šílených řidičů míň.
Prosím tě teleport... Ten by užívalo hrozně moc lidí. A ke své smůle bych se tam někde zasekla v éteru ještě s několika odpornými zpocenými lidmi. :-)
A za chvíli stejně zavedou létající auta, co létají vzduchem. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama